Rozwód

i Podział majątku
Chełmno

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Chełmno

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Chełmno

690 946 408

Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka

Hallera 11
86-200 Chełmno
telefon: 502284384
Zamów wizytę
woj. kujawsko-pomorskie
email: adwokat@ktarnawska.pl
www:
Facebook: Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Chełmno Facebook: Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Chełmno - brak danych Linkedin: Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Chełmno - brak danych Instagram: Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Chełmno> - brak danych Twitter: Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Chełmno - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Chełmno


Środa Zbigniew. Adwokat

Rybacka 5, 86-200 Chełmno

tel: 603936436

email: adwokatsroda@wp.pl

strona www

Michalski Aleksander. Kancelaria adwokacka

Dworcowa 8, 86-200 Chełmno

tel: 605417879

email: adw.a.michalski@wp.pl

Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka

Hallera 11, 86-200 Chełmno

tel: 502284384

email: adwokat@ktarnawska.pl

Tchorzewska Gabriela. Kancelaria adwokacka

Grudziądzka 18, 86-200 Chełmno

tel: 694532774

email: gabriela@poczta.onet.pl

Pęska Julita. Kancelaria notarialna

Grudziądzka 7, 86-200 Chełmno

tel: 56 686 10 31

email: julita.peska@o2.pl

Kowalczyk Wojciech, adwokat

Grudziądzka 34, 86-200 Chełmno

tel: 668349961

email: woko1@tlen.plPRAWNIK RADZI


Zachowek, co to jest zachowek, wszystko o zachowku

Zachowek - co to jest zachowek? Wszystko o zachowku

Z chwilą śmierci majątek zmarłego przechodzi na współmałżonka i dzieci (spadkobierców). Do otwarcia spadku dochodzi na mocy ustawy lub testamentu. Z ustawy, do spadku w pierwszej kolejności powoływany jest małżonek i dzieci spadkodawcy.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Chełmno

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Chełmno i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto