Rozwód

i Podział majątku
Chełmno

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Chełmno

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Chełmno

690 946 408

Kowalczyk Wojciech, adwokat

Grudziądzka 34
86-200 Chełmno
telefon: 668349961
Zamów wizytę
woj. kujawsko-pomorskie
email: woko1@tlen.pl
www:
Facebook: Kowalczyk Wojciech, adwokat, Chełmno Facebook: Kowalczyk Wojciech, adwokat, Chełmno - brak danych Linkedin: Kowalczyk Wojciech, adwokat, Chełmno - brak danych Instagram: Kowalczyk Wojciech, adwokat, Chełmno> - brak danych Twitter: Kowalczyk Wojciech, adwokat, Chełmno - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Chełmno


Środa Zbigniew. Adwokat

Rybacka 5, 86-200 Chełmno

tel: 603936436

email: adwokatsroda@wp.pl

strona www

Michalski Aleksander. Kancelaria adwokacka

Dworcowa 8, 86-200 Chełmno

tel: 605417879

email: adw.a.michalski@wp.pl

Tarnawska-Gehrka Katarzyna, adwokat. Kancelaria adwokacka

Hallera 11, 86-200 Chełmno

tel: 502284384

email: adwokat@ktarnawska.pl

Tchorzewska Gabriela. Kancelaria adwokacka

Grudziądzka 18, 86-200 Chełmno

tel: 694532774

email: gabriela@poczta.onet.pl

Pęska Julita. Kancelaria notarialna

Grudziądzka 7, 86-200 Chełmno

tel: 56 686 10 31

email: julita.peska@o2.pl

Kowalczyk Wojciech, adwokat

Grudziądzka 34, 86-200 Chełmno

tel: 668349961

email: woko1@tlen.plPRAWNIK RADZI


Jakie są fromalności spadkowe?

Prawnik, radca prawny czy adwokat - kto pomoże?

Gdy mamy jakiś problem prawny bardzo często nie wiemy, do kogo z nim się zwrócić. Do prawnika, adwokata, a może do radcy prawnego? Czy te zawody czymkolwiek się różnią? A może to tylko kwestia nazewnictwa i nie ma znaczenia, do kogo się zwrócimy?


Umowa pożyczki

Umowa pożyczki - elementy charakteryzujące umowę pożyczki

Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, biorący zaś zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Chełmno

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Chełmno i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto