Rozwód

i Podział majątku
Błonie

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Błonie

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Błonie

690 946 408

Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego

Poniatowskiego 21d
05-870 Błonie
telefon: 22 725 42 55
Zamów wizytę
woj. mazowieckie
email: stepniewski.grzegorz@wp.pl
www:
Facebook: Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego, Błonie Facebook: Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego, Błonie - brak danych Linkedin: Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego, Błonie - brak danych Instagram: Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego, Błonie> - brak danych Twitter: Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego, Błonie - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Błonie


Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Skowroński

ul. 3-go Maja 5 lok. 100, 05-870 Błonie

tel: 577 595 929

email: pawel.skowronski@adwokatura.pl


⭐⭐⭐⭐⭐

Bardzo profesjonalne i rzetelne podejście do powierzonych spraw. Bardzo dobry kontakt i obsługa.

Krystyna Kopińska Kancelaria Adwokacka

3 Maja 7, 05-870 Błonie

tel: 22 725 30 51

email: kancelariaadwokackakk@op.pl

M. Oliwa Kancelaria Notarialna

Sienkiewicza 1, 05-870 Błonie

tel: 793455657

email: m.oliwa@notariusze.waw.pl

Makijewski Jarosław. Kancelaria notarialna

Jana Pawła II 3, 05-870 Błonie

tel: 22 725 16 19

email: makijewski@notariusze.waw.pl

Jarosław Hernik. Radca prawny

Rynek 14, 05-870 Błonie

tel: 882 834 999

email: prawo@hernikikolakowski.pl

Stępniewski Grzegorz. Kancelaria radcy prawnego

Poniatowskiego 21d, 05-870 Błonie

tel: 22 725 42 55

email: stepniewski.grzegorz@wp.plPRAWNIK RADZI


Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Kodeks rodzinny i opiekuńczy w art. 56 § 1 wymienia dwie pozytywne przesłanki rozwodu, tj. zupełność i trwałość rozkładu pożycia, przy założeniu, że muszą one wystąpić łącznie.


Przestępstwo zniesławienia

Przestępstwo zniesławienia

Wśród przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej Kodeks karny wymienia w art. 212 przestępstwo zniesławienia. W myśl tego przepisu odpowiada ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Pomówienie powinno dotyczyć...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Błonie

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Błonie i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne lub reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad i wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują w zasadzie wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie spraw rozwodowych, majątkowych, karnych, itd.). W zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją praktykę, prawnicy mogą posiadać różnorodne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku), prawo spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto