Rozwód

i Podział majątku
Hrubieszów

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Hrubieszów

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Hrubieszów

690 946 408

Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria

3 Maja 17
22-500 Hrubieszów
telefon: 84 696 57 89
Zamów wizytę
woj. lubelskie
email: mielniczuk@notar.pl
www:
Facebook: Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria, Hrubieszów Facebook: Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria, Hrubieszów - brak danych Linkedin: Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria, Hrubieszów - brak danych Instagram: Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria, Hrubieszów> - brak danych Twitter: Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria, Hrubieszów - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Hrubieszów


Kancelaria Adwokacka Adwokat Konrad Bałon

ul. Staszica 20, 22-500 Hrubieszów

tel: 693 808 618

email: konradbalonn@gmail.com

Kłodziński Przemysław. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Narutowicza 54, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 536 14 01

email: hrubieszow.klodzinski@komornik.pl

strona www

Kamińska Beata. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

pl. Wolności 4, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 696 57 85

email: hrubieszow@komornik.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka adwokat Andrzej Kurys

Plac Wolności 14, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 639 24 85, 696 148 485

email: kancelaria.kurys@gmail.com

Góra Małgorzata, notariusz

mjr. Dobrzańskiego-Hubala 4, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 696 56 77

email: gora@notar.pl

Łaciński J. Kancelaria notarialna

mjr. Dobrzańskiego-Hubala 5, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 696 47 05

email: lacinski@notar.pl

Mielniczuk Stanisław, notariusz. Kancelaria

3 Maja 17, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 696 57 89

email: mielniczuk@notar.pl

Kancelaria Adwokacka - Adwokat Patrycja Haczykowska - Wownysz

Prusa 3, 22-500 Hrubieszów

tel: 605 575 230

email: adwokathrubieszow@gmail.com

strona www

Haczykowski S., adwokat. Kancelaria

Prusa 3 lok. 11, 22-500 Hrubieszów

tel: 84 697 21 80

email: st.haczykowski1@op.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Notariusz, kto to jest notariusz, czynności notarialne

Notariusz, kto to jest notariusz, czynności notarialne

Notariusz to prawnik, powołany do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną (czynności notarialne). Działalność notariuszy reguluje m.in. ustawa.


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Hrubieszów

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Hrubieszów i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto