Rozwód

i Podział majątku
Świecie

56 696 98 38

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Świecie

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Świecie

690 946 408

Inne w mieście Świecie


Kancelaria Prawna Świecie. Anna Roszak-Laaser

ul. Generała Józefa Hallera 4/12, 86-100 Świecie

tel: 797 596 674

email: prawo@kancelariaprawna-swiecie.pl

Adwokat Jakub Jaworski Kancelaria Adwokacka

Mały Rynek 3, 86-100 Świecie

tel: 510 258 232

email: kancelaria@jaworskiadwokat.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka adwokat Łukasz Wójcik

ul. 10 lutego 10, 86-100 Świecie

tel: 52 361 86 08, 694 273 733

email: adwokatwojcik@op.pl

strona www

Pawełczyk Piotr. Komornik

Kopernika 5 lok. 1, 86-100 Świecie

tel: 52 331 26 65

email: swiecie.pawelczyk@komornik.pl

Ożga-Piotrowska Maria. Kancelaria Adwokacka

Sądowa 7, 86-100 Świecie

tel: 52 331 47 60

email: m.ozga-piotrowska@pro.onet.pl

Wiczyński Adam, adwokat. Kancelaria

Klasztorna 13a, 86-100 Świecie

tel: 501424396

email: adw.a.wiczynski@gmail.com

Pastwa Czesław, Adwokat. Kancelaria adwokacka

Mały Rynek 3, 86-100 Świecie

tel: 52 331 28 98

email: adwokatpastwa@tlen.pl

Pastwa Czesław, adwokat. Kancelaria

Mały Rynek 3, 86-100 Świecie

tel: 52 331 28 98

email: adwokatpastwa@tlen.pl

Kowalik Andrzej, adwokat. Kancelaria

Sądowa 18a, 86-100 Świecie

tel: 52 331 44 44

email: aleksandrakowalik@op.pl

Kowalik Andrzej, adwokat. Kancelaria

Sądowa 18a, 86-100 Świecie

tel: 52 331 44 44

email: aleksandrakowalik@op.plPRAWNIK RADZI


Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Kodeks rodzinny i opiekuńczy w art. 56 § 1 wymienia dwie pozytywne przesłanki rozwodu, tj. zupełność i trwałość rozkładu pożycia, przy założeniu, że muszą one wystąpić łącznie.


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Świecie

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Świecie i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne lub reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad i wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują w zasadzie wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie spraw rozwodowych, majątkowych, karnych, itd.). W zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją praktykę, prawnicy mogą posiadać różnorodne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku), prawo spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto