Rozwód

i Podział majątku
Krosno

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Krosno

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Krosno

690 946 408

Inne w mieście Krosno


Notariusz Anna Nowotarska

Bursaki 29B/29 - Galeria Portius IIp., 38-400 Krosno

tel: 668 456 743

email: rejentnowotarska@gmail.com

Adwokat Damian Długosz - Kancelaria Adwokacka w Krośnie

ul. Czajkowskiego 1/4, 38-400 Krosno

tel: 601 824 808, tel./fax:13 436 80 04

email: dam_dlugosz@o2.pl

strona www

Stępek Przemysław, mgr. Adwokat. Kancelaria.

Staszica 25 lok. 8, 38-400 Krosno

tel: 603 535 383

email: pstepek@interia.pl

Insignia. Kancelaria prawna

Piłsudskiego 8, 38-400 Krosno

tel: 662225140

email: centrala@insignia-kancelarie.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Maria Langner

Franciszkańska 19/5, 38-400 Krosno

tel: 669417659

email: maria.langner@op.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Lelek

ul. Lewakowskiego 25/pok.405, 38-400 Krosno

tel: 793353009

email: anna.lelek@onet.pl

strona www

Stanisławski Jacek, adwokat. Kancelaria

Pużaka 49, 38-400 Krosno

tel: 13 437 61 88

email: mast230@interia.eu

strona www

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Marcin Marczak

ul. Olejarska 38A, 38-400 Krosno

tel: 13 436 76 18

email: krosno2@komornik.pl

strona www

Nowak Wojciech. Kancelaria notarialna

Pawła z Krosna 1, 38-400 Krosno

tel: 13 436 33 05

email:

Natalia Kubala Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Grodzka 26, 38-400 Krosno

tel: 13 432 49 47

email: jan.niemiec@komornik.plPRAWNIK RADZI


Jakie są fromalności spadkowe?

Skarga pauliańska jak się bronić, dowód w procesie pauliańskim

Instytucja skargi paulińskiej, przewidziana jako podstawowy środek ochrony wierzyciela przed skutkami niewypłacalności dłużnika, uregulowana jest w Kodeksie cywilnym w art. 527 – 534. Ma ona zastosowanie w sytuacji nielojalnego zachowania się dłużnika, które prowadzi ...


Umowa pożyczki

Umowa pożyczki - elementy charakteryzujące umowę pożyczki

Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, biorący zaś zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Krosno

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Krosno i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekKompleksowe doradztwo prawne a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej i udzielają porad. Najczęściej obsługują typowe sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). Jednakże aby lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej, w zależności od nabytej praktyki i doświadczenia zawodowego, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo pracy, prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo podatkowe, międzynarodowe i inne.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto