Rozwód

i Podział majątku
Nowy Tomyśl

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Nowy Tomyśl

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Nowy Tomyśl

690 946 408

Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego

Konopnickiej 43
64-300 Nowy Tomyśl
telefon: 601775958
Zamów wizytę
woj. wielkopolskie
email: plociennik_wojciech@wp.pl
www:
Facebook: Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego, Nowy Tomyśl Facebook: Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego, Nowy Tomyśl - brak danych Linkedin: Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego, Nowy Tomyśl - brak danych Instagram: Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego, Nowy Tomyśl> - brak danych Twitter: Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego, Nowy Tomyśl - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Nowy Tomyśl


Kancelaria Adwokacka Marek Figaszewski

ul. Długa 6/3, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: 61 44 23 129

email: adwokat-figaszewski@tlen.pl

Kancelaria Adwokacka. Chachaj Tomasz, adwokat

Długa 2 lok. 4, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: brak danych

email: adwokat.t.chachaj@gmail.com

Łodyga Maciej Kancelaria Radcy Prawnego

Tysiąclecia 3, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: 664728960

email: kancelaria@maciejlodyga.com

Piechowiak Ryszard, notariusz. Kancelaria

Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: 61 442 67 55

email: piechowi@rejent.poznan.pl

Wojciech Płóciennik Kancelaria Radcy Prawnego

Konopnickiej 43, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: 601775958

email: plociennik_wojciech@wp.pl

Strasburger-Gąska Ewa. Kancelaria notarialna

Poznańska 22, 64-300 Nowy Tomyśl

tel: 61 442 29 98

email: strasburgergaska@poczta.onet.plPRAWNIK RADZI


Jakie są fromalności spadkowe?

Skarga pauliańska jak się bronić, dowód w procesie pauliańskim

Instytucja skargi paulińskiej, przewidziana jako podstawowy środek ochrony wierzyciela przed skutkami niewypłacalności dłużnika, uregulowana jest w Kodeksie cywilnym w art. 527 – 534. Ma ona zastosowanie w sytuacji nielojalnego zachowania się dłużnika, które prowadzi ...


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Nowy Tomyśl

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Nowy Tomyśl i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekKompleksowe doradztwo prawne a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej i udzielają porad. Najczęściej obsługują typowe sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). Jednakże aby lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej, w zależności od nabytej praktyki i doświadczenia zawodowego, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo pracy, prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo podatkowe, międzynarodowe i inne.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto