Rozwód

i Podział majątku
Kartuzy

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Kartuzy

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Kartuzy

690 946 408

Wojciech Chmiel. Notariusz

3 Maja 24
83-300 Kartuzy
telefon: 58 681 33 60
Zamów wizytę
woj. pomorskie
email: wojciech.chmiel@notariat.gdansk.pl
www:
Facebook: Wojciech Chmiel. Notariusz, Kartuzy Facebook: Wojciech Chmiel. Notariusz, Kartuzy - brak danych Linkedin: Wojciech Chmiel. Notariusz, Kartuzy - brak danych Instagram: Wojciech Chmiel. Notariusz, Kartuzy> - brak danych Twitter: Wojciech Chmiel. Notariusz, Kartuzy - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Kartuzy


Styś Andrzej. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Przy Torach 1, 83-300 Kartuzy

tel: 58 681 29 14

email: kartuzy@komornik.pl

strona www

Zielińska Mariola. Kancelaria adwokacka

3 Maja 10, 83-300 Kartuzy

tel: 668695996

email: adwokat@zielinska.co

Wrzesińska Ewa. Kancelaria adwokacka

Jeziorna 2, 83-300 Kartuzy

tel: 58 684 00 12

email: e_wrzesinska@o2.pl

Potapińska Gabriela. Kancelaria radcy prawnego

Gdańska 16, 83-300 Kartuzy

tel: 58 681 48 22

email: g.potapinska@wp.pl

Stoltmann Tadeusz. Kancelaria adwokacka

Kościuszki 27 lok. 3, 83-300 Kartuzy

tel: 58 684 04 22

email: kancelaria.adw@op.pl

Stoltmann Tadeusz. Kancelaria Adwokacka

Gdańska 32, 83-300 Kartuzy

tel: 58 684 04 22

email: kancelaria.adw@op.pl

Bielewicz Andrzej. Kancelaria adwokacka

Dworcowa 4, 83-300 Kartuzy

tel: 58 685 15 73

email: kancelaria.bielewicz@wp.pl

Leszkowski Roberto, notariusz

Gdańska 19a, 83-300 Kartuzy

tel: 58 681 22 50

email: kancelaria.leszkowski@wp.pl

Zienowicz Tomasz. Kancelaria adwokacka

Kościuszki 22, 83-300 Kartuzy

tel: 586861159

email: kancelaria@zienowicz.com

Wojciech Chmiel. Notariusz

3 Maja 24, 83-300 Kartuzy

tel: 58 681 33 60

email: wojciech.chmiel@notariat.gdansk.plPRAWNIK RADZI


Jakie są formalności spadkowe?

Jakie są formalności spadkowe?

Po śmierci spadkodawcy przychodzi czas na załatwienie kwestii formalnych związanych z nabyciem pozostawionego majątku spadkodawcy. Jedną z pierwszych rzeczy, o które należy zadbać, jest stwierdzenie nabycia spadku. Najprościej rzecz ujmując, to dowód, że dana osoba ma uprawnienia do spadku...


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Kartuzy

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Kartuzy i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne oraz reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawch spornych lub karnych oraz udzielają porad. Obsługują najczęściej wszystkie sprawy o charakterze prawnym (między innymi np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej lub majątkowej - podział majątku, spadek, zachowek).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto