Rozwód

i Podział majątku
Przasnysz

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Przasnysz

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Przasnysz

690 946 408

Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna

Orlika 17
06-300 Przasnysz
telefon: 29 752 41 02
Zamów wizytę
woj. mazowieckie
email: w.trusiewicz@notariat.bialystok.pl
www:
Facebook: Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna, Przasnysz Facebook: Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna, Przasnysz - brak danych Linkedin: Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna, Przasnysz - brak danych Instagram: Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna, Przasnysz> - brak danych Twitter: Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna, Przasnysz - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Przasnysz


Kancelaria Prawna Kamil Skwiot

ul. Sosnowa 19, 06-300 Przasnysz

tel: 500232593

email: kontakt@kancelaria-skwiot.pl   

strona www

Parzuchowski Andrzej, adwokat. Kancelaria

Sosnowa 12 lok. 64, 06-300 Przasnysz

tel: 29 756 34 64

email: aparzuch@interia.pl

Adwokat Marzena Obidzińska-Czarzasta

Kacza 7, 06-300 Przasnysz

tel: 519554815

email: kancelaria.marzenaobidzinska@wp.pl

Paradowski Andrzej, adwokat. Kancelaria

Sosnowa 19, 06-300 Przasnysz

tel: 29 752 53 39

email: paradowski.a@gmail.com

Kamil Stanisław Karwowski Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przasnyszu

ul. Sosnowa 10B, 06-300 Przasnysz

tel: 508 919 020

email: przasnysz.karwowski@komornik.pl

Trusiewicz Waldemar. Kancelaria notarialna

Orlika 17, 06-300 Przasnysz

tel: 29 752 41 02

email: w.trusiewicz@notariat.bialystok.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Dobrowolne poddanie się karze, odpowiedzialności

Dobrowolne poddanie się karze, odpowiedzialności

Zgodnie z brzmieniem normy zawartej w przepisie art. 17 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, Sąd może udzielić zezwolenia na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, jeżeli wina sprawcy i okoliczności popełnienia przestępstwa skarbowego


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Przasnysz

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Przasnysz i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne oraz reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawch spornych lub karnych oraz udzielają porad. Obsługują najczęściej wszystkie sprawy o charakterze prawnym (między innymi np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej lub majątkowej - podział majątku, spadek, zachowek).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto