Rozwód

i Podział majątku
Pyrzyce

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Pyrzyce

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Pyrzyce

690 946 408

Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna

pl. Ratuszowy 1
74-200 Pyrzyce
telefon: 91 570 03 06
Zamów wizytę
woj. zachodniopomorskie
email: slawomir.tokarski@izbanotarialna.szczecin.pl
www:
Facebook: Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna, Pyrzyce Facebook: Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna, Pyrzyce - brak danych Linkedin: Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna, Pyrzyce - brak danych Instagram: Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna, Pyrzyce> - brak danych Twitter: Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna, Pyrzyce - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Pyrzyce


Kancelaria Adwokacka Adwokat Kaja Krzewicka

plac Wolności 2, 74-200 Pyrzyce

tel: 508 341 260

email: adwokat.krzewicka@outlook.com

Lesner Anna, adwokat. Kancelaria

Dworcowa 23 lok. 6, 74-200 Pyrzyce

tel: 793581991

email: adwokat.lesner@onet.pl

Mol Roman, radca prawny. Kancelaria

Wojska Polskiego 6, 74-200 Pyrzyce

tel: 91 570 47 67

email: kancelaria@romanmol.pl

Tokarski Sławomir Tadeusz, notariusz. Kancelaria notarialna

pl. Ratuszowy 1, 74-200 Pyrzyce

tel: 91 570 03 06

email: slawomir.tokarski@izbanotarialna.szczecin.plPRAWNIK RADZI


Odmowa składania zeznań jako świadek w postępowaniu karnym

Odmowa składania zeznań jako świadek w postępowaniu karnym

Przepisy postępowania karnego przewidują dwie grupy świadków, którym przysługuje prawo odmowy złożenia zeznań. Pierwsza grupa obejmuje osoby wezwane do stawienia się w charakterze świadków, które to są związane więzami osobistymi z osobą oskarżoną.


Obrona konieczna

Obrona konieczna

Bezpośredni, bezprawny i rzeczywisty zamach na dobro chronione prawem oraz niezbędność podjęcia obrony koniecznej dla odparcia tego zamachu jest okolicznością uchylającą kryminalną bezprawność czynu w prawie karnym....


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Pyrzyce

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Pyrzyce i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto