Rozwód

i Podział majątku
Zgierz

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Zgierz

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Zgierz

690 946 408

Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna

Długa 29
95-100 Zgierz
telefon: 42 716 35 81
Zamów wizytę
woj. łódzkie
email: notariuszszymanska@interia.pl
www:
Facebook: Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna, Zgierz Facebook: Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna, Zgierz - brak danych Linkedin: Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna, Zgierz - brak danych Instagram: Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna, Zgierz> - brak danych Twitter: Szymańska Grażyna. Kancelaria notarialna, Zgierz - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Zgierz


Kancelaria Adwokacka Adwokat Jan Frątczak

ul Długa 44/46 lok. 9, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 22 06  

email:

strona www

Jeziorska Barbara, Jeziorski Waldemar. Kancelarie notarialne

Skargi 2, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 29 84

email: notariusz@jeziorska.com.pl

strona www

Michał Durański Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

ul. Andrzeja Struga 23 lok. 1, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 10 39

email: zgierz2@komornik.pl

Karasiński Andrzej Kancelaria Adwokacka

Struga 23, 95-100 Zgierz

tel: 42 717 71 26

email: karasinskizgierz@wp.pl

Kancelaria Adwokacka adw. Anna Głowińska

ul. Ks. P. Skargi 4 lok. 15, 95-100 Zgierz

tel: 795 54 22 77

email: radca.gaja@vp.pl

Betcher Andrzej, adwokat. Kancelaria adwokacka

Długa 33 lok. 6, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 65 45

email: adwabetcher@wp.pl

Imiński Michał. Kancelaria Adwokacka

Długa 43a lok. 22, 95-100 Zgierz

tel: 511665237

email: adwokat.iminski@onet.pl

Felczyńska-Fiks Lilianna. Kancelaria adwokacka

Andrzeja Struga 13 -21, 95-100 Zgierz

tel: 795152393

email: adwokat@felczynska-fiks.pl

Gorzechowski Witold, adwokat. Kancelaria

pl. Jana Pawła II 19, 95-100 Zgierz

tel: 42 719 01 27

email: adwokatwitoldgorzechowski@wp.pl

Frątczak Jan, adwokat. Kancelaria

Długa 44/46 lok. 9, 95-100 Zgierz

tel: 660308512

email: biuro@adwokat-fratczak.plPRAWNIK RADZI


Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny

Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny

Polskie prawo rodzinne przewiduje obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny. Jednak zdarzają się zbyt często sytuacje, w których istnieje potrzeba wystąpienia do sądu o ustanowienie alimentów.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Zgierz

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Zgierz i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad oraz wspierają klientów w trudnych sprawach spornych. Obsługują zazwyczaj wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy karnej, majątkowej, rozwodowej). W zależności od nabytej praktyki i doświadczenia, prawnicy mają możliwość wybierania różnych specjalizacji, takich jak prawo cywilne (majątkowe, rodzinne, spadkowe), prawo pracy, prawo podatkowe, karne wykonawcze, międzynarodowe i tak dalej. Każda z tych specjalizacji wymaga od prawników posiadania szczególnych umiejętności i wiedzy, aby skutecznie pomagać swoim klientom. Dzięki temu prawnicy są w stanie lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej w różnych dziedzinach.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto