Rozwód

i Podział majątku
Zgierz

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Zgierz

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Zgierz

690 946 408

Inne w mieście Zgierz


Kancelaria Adwokacka Adwokat Jan Frątczak

ul Długa 44/46 lok. 9, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 22 06  

email:

strona www

Jeziorska Barbara, Jeziorski Waldemar. Kancelarie notarialne

Skargi 2, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 29 84

email: notariusz@jeziorska.com.pl

strona www

Michał Durański Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

ul. Andrzeja Struga 23 lok. 1, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 10 39

email: zgierz2@komornik.pl

Karasiński Andrzej Kancelaria Adwokacka

Struga 23, 95-100 Zgierz

tel: 42 717 71 26

email: karasinskizgierz@wp.pl

Kancelaria Adwokacka adw. Anna Głowińska

ul. Ks. P. Skargi 4 lok. 15, 95-100 Zgierz

tel: 795 54 22 77

email: radca.gaja@vp.pl

Betcher Andrzej, adwokat. Kancelaria adwokacka

Długa 33 lok. 6, 95-100 Zgierz

tel: 42 716 65 45

email: adwabetcher@wp.pl

Imiński Michał. Kancelaria Adwokacka

Długa 43a lok. 22, 95-100 Zgierz

tel: 511665237

email: adwokat.iminski@onet.pl

Felczyńska-Fiks Lilianna. Kancelaria adwokacka

Andrzeja Struga 13 -21, 95-100 Zgierz

tel: 795152393

email: adwokat@felczynska-fiks.pl

Gorzechowski Witold, adwokat. Kancelaria

pl. Jana Pawła II 19, 95-100 Zgierz

tel: 42 719 01 27

email: adwokatwitoldgorzechowski@wp.pl

Frątczak Jan, adwokat. Kancelaria

Długa 44/46 lok. 9, 95-100 Zgierz

tel: 660308512

email: biuro@adwokat-fratczak.plPRAWNIK RADZI


Cofanie, korekta, wymiana licznika. Nowe przepisy od 2020

Cofanie, korekta lub wymiana licznika. Nowe przepisy od 2020 r.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące przeciwdziałaniu w manipulowaniu licznikiem (a w zasadzie drogomierzem) każdego zarejestrowanego na terytorium naszego kraju pojazdu. Zgodnie z informacją zawartą na stronie cepik.gov.pl, od tego dnia...


Notariusz, kto to jest notariusz, czynności notarialne

Notariusz, kto to jest notariusz, czynności notarialne

Notariusz to prawnik, powołany do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną (czynności notarialne). Działalność notariuszy reguluje m.in. ustawa.


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Zgierz

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Zgierz i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto