Rozwód

i Podział majątku
Drawsko Pomorskie

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Drawsko Pomorskie

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Drawsko Pomorskie

690 946 408

Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna

Dworcowa 1a
78-500 Drawsko Pomorskie
telefon: 94 343 46 52
Zamów wizytę
woj. zachodniopomorskie
email: marek.szumilas@izbanotarialna.szczecin.pl
www:
Facebook: Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna, Drawsko Pomorskie Facebook: Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna, Drawsko Pomorskie - brak danych Linkedin: Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna, Drawsko Pomorskie - brak danych Instagram: Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna, Drawsko Pomorskie> - brak danych Twitter: Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna, Drawsko Pomorskie - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Drawsko Pomorskie


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Marek Wójcik

Złocieniecka 22a, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 94 363 60 43

email: drawsko@komornik.pl

strona www

Lewandowski Wojciech, adwokat. Kancelaria

pl. Konstytucji 7, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 94 363 23 80

email: adwokat.lew@wp.pl

Cal Barbara Grażyna, notariusz. Kancelaria Notarialna

Piłsudskiego 39c, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 94 363 31 57

email: barbara.cal@izbanotarialna.szczecin.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Potocka-Krak

ul. Piłsudskiego 10/1, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 94 / 314 19 91, 507 133 005

email: biuro@kancelaria-potocka.pl

strona www

Leszczełowski Piotr, adwokat. Kancelaria adwokacka

Piłsudskiego 16A, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 501411684

email: kancelaria@adwokat-leszczelowski.pl

Denis Sylwia, adwokat. Kancelaria

Kupiecka 18, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 606253518

email: kancelaria@adwokatdenis.pl

Szumilas Marek, notariusz. Kancelaria notarialna

Dworcowa 1a, 78-500 Drawsko Pomorskie

tel: 94 343 46 52

email: marek.szumilas@izbanotarialna.szczecin.plPRAWNIK RADZI


Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Kodeks rodzinny i opiekuńczy w art. 56 § 1 wymienia dwie pozytywne przesłanki rozwodu, tj. zupełność i trwałość rozkładu pożycia, przy założeniu, że muszą one wystąpić łącznie.


Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Zasadą jest, że dziecko pozostaje aż do osiągnięcia pełnoletności pod władzą rodzicielską, która przysługuje w pełnym zakresie obojgu rodzicom. Jeżeli jednak wymaga tego dobro dziecka, Sąd może orzec o zawieszeniu, ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej ...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Drawsko Pomorskie

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Drawsko Pomorskie i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekKompleksowe doradztwo prawne a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej i udzielają porad. Najczęściej obsługują typowe sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). Jednakże aby lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej, w zależności od nabytej praktyki i doświadczenia zawodowego, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo pracy, prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo podatkowe, międzynarodowe i inne.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto