Rozwód

i Podział majątku
Mikołów

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Mikołów

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Mikołów

690 946 408

Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka

Żwirki i Wigury 5
43-190 Mikołów
telefon: 32 226 20 10
Zamów wizytę
woj. śląskie
email: a.skurski@wp.pl
www:
Facebook: Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka, Mikołów Facebook: Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka, Mikołów - brak danych Linkedin: Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka, Mikołów - brak danych Instagram: Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka, Mikołów> - brak danych Twitter: Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka, Mikołów - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Mikołów


Figiel Paweł. Kancelaria Adwokacka.

Krakowska 11 lok. 4, 43-190 Mikołów

tel: 609789644

email: kancelaria@adwokat-figiel.pl

strona www

Karczewska Małgorzata. Kancelaria Adwokacka.

Rynek 7 lok. 4, 43-190 Mikołów

tel: 691686012

email: kancelaria@adwokat-karczewska.pl

strona www

Łęk Joanna, adwokat. Kancelaria

Rynek 15, 43-190 Mikołów

tel: 32 738 11 58

email: joanna.lek@adwokat-mikolow.pl

strona www

Alfa. Kancelaria radcy prawnego. A. Adamski

Krakowska 11, 43-190 Mikołów

tel: 502245545

email: kancelaria@alfa-silesia.pl

strona www

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Dariusz Markocki

ks. kard. Wyszyńskiego 4 lok. 55, 43-190 Mikołów

tel: 32 79 77 190

email: mikolow2@komornik.pl

strona www

Modrarski Przemysław, notariusz. Kancelaria

Rynek 18, 43-190 Mikołów

tel: 32 326 96 03

email: mordarskinot@gmail.com

Skurski Andrzej. Kancelaria adwokacka

Żwirki i Wigury 5, 43-190 Mikołów

tel: 32 226 20 10

email: a.skurski@wp.pl

Chudecka-Spyra Agnieszka. Kancelaria Prawna.

Łączna 101, 43-195 Mikołów

tel: 508490873

email: agnieszkaach3@o2.pl

Gramała Aleksandra. Kancelaria notarialna

Rynek 12, 43-190 Mikołów

tel: 32 226 66 99

email: aleksandragramala@wp.pl

Matuszczyk Alina, radca prawny. Kancelaria

Nowy Świat 7, 43-190 Mikołów

tel: 32 326 03 87

email: alina.matuszczyk@kancelariaprawna.iap.plPRAWNIK RADZI


Zachowek, co to jest zachowek, wszystko o zachowku

Zachowek - co to jest zachowek? Wszystko o zachowku

Z chwilą śmierci majątek zmarłego przechodzi na współmałżonka i dzieci (spadkobierców). Do otwarcia spadku dochodzi na mocy ustawy lub testamentu. Z ustawy, do spadku w pierwszej kolejności powoływany jest małżonek i dzieci spadkodawcy.


Przestępstwo zniesławienia

Przestępstwo zniesławienia

Wśród przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej Kodeks karny wymienia w art. 212 przestępstwo zniesławienia. W myśl tego przepisu odpowiada ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Pomówienie powinno dotyczyć...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Mikołów

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Mikołów i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekKompleksowe doradztwo prawne a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej i udzielają porad. Najczęściej obsługują typowe sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). Jednakże aby lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej, w zależności od nabytej praktyki i doświadczenia zawodowego, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo pracy, prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo podatkowe, międzynarodowe i inne.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto