Rozwód

i Podział majątku
Szamotuły

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Szamotuły

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Szamotuły

690 946 408

Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego

Szczuczyńska 12
64-500 Szamotuły
telefon: 600728994
Zamów wizytę
woj. wielkopolskie
email: bprzewozny@op.pl
www:
Facebook: Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego, Szamotuły Facebook: Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego, Szamotuły - brak danych Linkedin: Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego, Szamotuły - brak danych Instagram: Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego, Szamotuły> - brak danych Twitter: Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego, Szamotuły - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Szamotuły


Kancelaria Adwokacka Adwokat Maja Witkowska-Winter

Pl. Henryka Sienkiewicza 9/3, 64-500 Szamotuły

tel: 798 798 848

email: adwokat.witkowskawinter@gmail.com

Stachura Witold. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Dworcowa 15, 64-500 Szamotuły

tel: 61 292 04 67

email: szamotuly@komornik.pl

strona www

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Rafał Szulc

ul. Młyńska 7, 64-500 Szamotuły

tel: 61 292 45 08

email: komornik.szulc@wp.pl

Lisek Anna. Notariusz

Dworcowa 2, 64-500 Szamotuły

tel: 61 307 14 97

email: kancelaria@notariusz-lisek.pl

Bieniecki. Biuro usług prawnych. Bieniecki J.

Rynek 14, 64-500 Szamotuły

tel: 505139799

email: biuro.bieniecki@interia.pl

Lech Siuda Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach

Rynek 35 lok. 3, 64-500 Szamotuły

tel: 61 442 35 19

email: biuro@siuda-komornik.pl

Przewoźny Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego

Szczuczyńska 12, 64-500 Szamotuły

tel: 600728994

email: bprzewozny@op.pl

Plecha Bronisława, Jezierski Klaudiusz. Kancelaria notarialna s.c.

pl. Sienkiewicza 3, 64-500 Szamotuły

tel: 61 292 11 19

email: jezierski.kancelaria@wp.pl

Adamczewska Magdalena. Kancelaria radcy prawnego

Powstańców Wielkopolskich 46, 64-500 Szamotuły

tel: 605062001

email: kancelaria@adamczewska.com.pl

Gomolec Przemysław, adwokat. Kancelaria

Łąkowa 9, 64-500 Szamotuły

tel: 501605350

email: kancelaria@adwokat-gomolec.plPRAWNIK RADZI


Zachowek, co to jest zachowek, wszystko o zachowku

Zachowek - co to jest zachowek? Wszystko o zachowku

Z chwilą śmierci majątek zmarłego przechodzi na współmałżonka i dzieci (spadkobierców). Do otwarcia spadku dochodzi na mocy ustawy lub testamentu. Z ustawy, do spadku w pierwszej kolejności powoływany jest małżonek i dzieci spadkodawcy.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Szamotuły

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Szamotuły i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto