Rozwód

i Podział majątku
Oborniki Śląskie

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Oborniki Śląskie

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Oborniki Śląskie

690 946 408

Michalski Ireneusz, adw.

Kochanowskiego 1
55-120 Oborniki Śląskie
telefon: 607035799
Zamów wizytę
woj. dolnośląskie
email: krp.i.michalski@wp.pl
www:
Facebook: Michalski Ireneusz, adw., Oborniki Śląskie Facebook: Michalski Ireneusz, adw., Oborniki Śląskie - brak danych Linkedin: Michalski Ireneusz, adw., Oborniki Śląskie - brak danych Instagram: Michalski Ireneusz, adw., Oborniki Śląskie> - brak danych Twitter: Michalski Ireneusz, adw., Oborniki Śląskie - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Oborniki Śląskie


Kancelaria Prawna Spectrum

ul. Piłsudskiego 5, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 504577029

email: rr.winnicki@interia.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Osowiecka

Siemianice, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 694723790

email: aosowiecka@op.pl

Kuczyński Piotr, adw. Kancelaria Adwokacka

Wrocławska 4 lok. 5, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 603699393

email: adwokat@kancelariakuczynski.pl

Chrząstowska-Cygańczyk Anna, notariusz. Kancelaria

Władysława Łokietka 2, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 71 387 85 20

email: anna.cyganczyk.notariusz@op.pl

Michalski Ireneusz, adw.

Kochanowskiego 1, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 607035799

email: krp.i.michalski@wp.pl

Prokura. Kancelaria radcy prawnego. Bąba I.W.

Nowowiejska 8, 55-120 Oborniki Śląskie

tel: 71 310 23 96

email: prokura15@interia.pl



PRAWNIK RADZI


Uprawnieni do złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie

Uprawnieni do złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie

Postępowanie o ubezwłasnowolnienie wszczynane jest na wniosek, nie każdy jednak taki wniosek może złożyć. Kwestię tą reguluje art. 545 k.p.c., który nie pozostawiając w tym zakresie wątpliwości, enumeratywnie wylicza osoby do tego uprawnione. Osoba wszczynająca postępowanie o ubezwłasnowolnienie...


Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Zasadą jest, że dziecko pozostaje aż do osiągnięcia pełnoletności pod władzą rodzicielską, która przysługuje w pełnym zakresie obojgu rodzicom. Jeżeli jednak wymaga tego dobro dziecka, Sąd może orzec o zawieszeniu, ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej ...


Więcej artykułów




Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Oborniki Śląskie

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Oborniki Śląskie i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij




PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!



Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowek



Doradztwo prawne, reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad oraz wspierają klientów w trudnych sprawach spornych. Obsługują zazwyczaj wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy karnej, majątkowej, rozwodowej). W zależności od nabytej praktyki i doświadczenia, prawnicy mają możliwość wybierania różnych specjalizacji, takich jak prawo cywilne (majątkowe, rodzinne, spadkowe), prawo pracy, prawo podatkowe, karne wykonawcze, międzynarodowe i tak dalej. Każda z tych specjalizacji wymaga od prawników posiadania szczególnych umiejętności i wiedzy, aby skutecznie pomagać swoim klientom. Dzięki temu prawnicy są w stanie lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej w różnych dziedzinach.





Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto