Rozwód

i Podział majątku
Starogard Gdański

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Starogard Gdański

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Starogard Gdański

690 946 408

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska

Browarowa 7/1
83-200 Starogard Gdański
telefon: 576 033 088
Zamów wizytę
woj. pomorskie
email: mlipska@kancelaria-lipska.pl
www:
Facebook: Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska, Starogard Gdański Facebook: Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska, Starogard Gdański - brak danych Linkedin: Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska, Starogard Gdański - brak danych Instagram: Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska, Starogard Gdański> - brak danych Twitter: Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska, Starogard Gdański - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Starogard Gdański


Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Lipska

Browarowa 7/1, 83-200 Starogard Gdański

tel: 576 033 088

email: mlipska@kancelaria-lipska.pl

Tomera Barbara, adwokat. Kancelaria

ks. Kellera 21, 83-200 Starogard Gdański

tel: 58 562 52 47

email: tomerabarbara@wp.pl

strona www

Kancelaria Notarialna. B. Romańska

Basztowa 9, 83-200 Starogard Gdański

tel: 58 562 25 82

email: kancelaria@bozenaromanska.pl

strona www

Consultant s.c. Kancelaria radców prawnych. Ślązak M., Papieczka J. i Partnerzy

Kościuszki 5b lok. 1, 83-200 Starogard Gdański

tel: 58 562 23 36

email: sekretariat@kancelaria-consultant.com.pl

strona www

Rozwadowska-Kucka Marta. Kancelaria Adwokacka.

Grunwaldzka 23 lok. 1, 83-200 Starogard Gdański

tel: 512337328

email: marta@rozwadowska-kucka.pl

Ewa Chodorowska, Kancelaria Adwokacka

ul. Chojnicka 12/3B, 83-200 Starogard Gdański

tel: 500511376

email: adwokat.ewa.chodorowska@gmail.com

Tocha Adam, adwokat. Kancelaria

Kościuszki 33 lok. 3, 83-200 Starogard Gdański

tel: 58 562 29 08

email: adam@tocha.pl

Chodorowska Ewa. Kancelaria adwokacka

Chojnicka 12 lok. 3b, 83-200 Starogard Gdański

tel: 500511376

email: adwokat.ewa.chodorowska@gmail.com

Otawa-Tarakan Anna, radca prawny. Kancelaria

Okrężna 10, 83-200 Starogard Gdański

tel: 609802804

email: annaotawa@poczta.onet.pl

Kancelaria Radców Prawnych M. Ślązak, J. Papieczka i Partnerzy

Kościuszki 5b, 83-200 Starogard Gdański

tel: brak danych

email: consultant@zipnet.com.plPRAWNIK RADZI


Uprawnieni do złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie

Uprawnieni do złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie

Postępowanie o ubezwłasnowolnienie wszczynane jest na wniosek, nie każdy jednak taki wniosek może złożyć. Kwestię tą reguluje art. 545 k.p.c., który nie pozostawiając w tym zakresie wątpliwości, enumeratywnie wylicza osoby do tego uprawnione. Osoba wszczynająca postępowanie o ubezwłasnowolnienie...


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Starogard Gdański

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Starogard Gdański i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto