Rozwód

i Podział majątku
Skarżysko Kamienna

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Skarżysko Kamienna

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Skarżysko Kamienna

690 946 408

Inne w mieście Skarżysko Kamienna


Kancelaria Radcy Prawnego IURIS PRUDENTIA Andrzej Krajewski

ul. Powstańców Warszawy 8, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 508580475

email: andrzej.krajewski@iurisprudentia.com.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego mgr Bożena Iskra

ul. Leśna Polana 2, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 503 189 449; 501 305 091

email: kancelaria_biskra@wp.pl

Kancelaria Adwokacka adwokat Piotr Wojcieszek

ul. Sikorskiego  22/2, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 604984796

email: poczta@kancelaria-wojcieszek.pl

Biuro usług Prawnych "LEX PERFEKT"

ul.Legionów 122 D pok. 301, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 603920994

email: prawo@lexperfekt.pl

Staszek-Zubrzycka Agnieszka. Kancelaria notarialna

Krasińskiego 13, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 41 253 05 79

email: agnieszka.staszek.zubrzycka@kin.pl

Szurek Aneta. Kancelaria Adwokacka.

Kościuszki 3, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 519726676

email: aneta.lex@o2.pl

Łaba Barbara. Kancelaria notarialna

Sikorskiego 14, 26-100 Skarżysko Kamienna

tel: 41 252 23 03

email: barbara.laba@kin.pl

Iskra Bożena. Kancelaria radcy prawnego

Leśna Polana 2, 26-100 Skarżysko Kamienna

tel: 503189449

email: bozena.iskra.dom@wp.pl

Nowak-Trochimiuk Dagmara. Kancelaria Radcy Prawnego.

al. marsz. Piłsudskiego 36, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 733995805

email: dntkancelaria@prawnikskarzysko.pl

Radca Prawny Jacek Makaruk

ul. Paryska 230, 26-110 Skarżysko Kamienna

tel: 504217076

email: jacek_makaruk@yahoo.comPRAWNIK RADZI


Skutki doręczenia pozwu

Skutki doręczenia pozwu

Chwila doręczenia pozwu rodzi dla pozwanego szereg konsekwencji wynikających z prawa cywilnego. Należy do nich m.in. zawiśnięcie sporu. Oznacza to, że w toku przedmiotowej sprawy nie można między tymi samymi stronami, wszcząć nowego postępowania o to samo roszczenie. Doręczenie pozwu daje również pozwanemu ...


Upadłość konsumencka – jak ją ogłosić?

Dla kogo zasiłek pogrzebowy i jak go otrzymać?

Organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przewiduje wypłatę zasiłku pogrzebowego w wysokości do 4000 zł


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Skarżysko Kamienna

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Skarżysko Kamienna i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne lub reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad i wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują w zasadzie wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie spraw rozwodowych, majątkowych, karnych, itd.). W zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją praktykę, prawnicy mogą posiadać różnorodne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku), prawo spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto