Rozwód

i Podział majątku
Rypin

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Rypin

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Rypin

690 946 408

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska

Nowy Rynek 1
87-500 Rypin
telefon: 506 581 797
Zamów wizytę
woj. kujawsko-pomorskie
email: adw.kwiatkowska@gmail.com
www:
Facebook: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska, Rypin Facebook: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska, Rypin - brak danych Linkedin: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska, Rypin - brak danych Instagram: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska, Rypin> - brak danych Twitter: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska, Rypin - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Rypin


Kancelaria Prawnicza

Lissowskiego 4/24, 87-500 Rypin

tel: 54 280 68 32

email: odszkodowania@neostrada.pl

Wiśniewski Wojciech, adwokat. Kancelaria

Warszawska 43 lok. 2, 87-500 Rypin

tel: 54 280 54 70

email: adw-wisniewski@tenbit.pl

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kwiatkowska

Nowy Rynek 1, 87-500 Rypin

tel: 506 581 797

email: adw.kwiatkowska@gmail.com

Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Siedlecka

ul. Nowy Rynek 1, 87-500 Rypin

tel: 692590836

email: ds.kancelaria@wp.pl

Karolina Rumińska Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rypinie

ul. Mławska 30/32, 87-500 Rypin

tel: 797 912 431

email: rypin@komornik.plPRAWNIK RADZI


Zachowek, co to jest zachowek, wszystko o zachowku

Zachowek - co to jest zachowek? Wszystko o zachowku

Z chwilą śmierci majątek zmarłego przechodzi na współmałżonka i dzieci (spadkobierców). Do otwarcia spadku dochodzi na mocy ustawy lub testamentu. Z ustawy, do spadku w pierwszej kolejności powoływany jest małżonek i dzieci spadkodawcy.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Rypin

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Rypin i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto