Rozwód

i Podział majątku
Koluszki

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Koluszki

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Koluszki

690 946 408

Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel

Paderewskiego 1 lok. 1
95-040 Koluszki
telefon: 606742334
Zamów wizytę
woj. łódzkie
email: ewelinawinkiel@gmail.com
www:
Facebook: Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel, Koluszki Facebook: Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel, Koluszki - brak danych Linkedin: Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel, Koluszki - brak danych Instagram: Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel, Koluszki> - brak danych Twitter: Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel, Koluszki - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Koluszki


Biuro prawno - rachunkowe

Mickiewicza 32, 95-040 Koluszki

tel: 44 714 17 78

email: adw@uinf.com.pl

Kancelaria Adwokacka. Ewelina Winkiel

Paderewskiego 1 lok. 1, 95-040 Koluszki

tel: 606742334

email: ewelinawinkiel@gmail.com

Hadała Grzegorz. Kancelaria porad prawnych i gospodarczych

11 Listopada 65a, 95-040 Koluszki

tel: 44 714 25 77

email: grzegorz.hadala@wp.pl

Contract. Kancelaria radcy prawnego. Filia

Broniewskiego 1, 95-040 Koluszki

tel: 602101317

email: mariawit@wp.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Koluszki

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Koluszki i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto