Rozwód

i Podział majątku
Prudnik

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Prudnik

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Prudnik

690 946 408

Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska

Kościuszki 20a/3
48-200 Prudnik
telefon: 604 224 261; 604 598 007
Zamów wizytę
woj. opolskie
email: kancelaria-dobrzynski@wp.pl
www:
Facebook: Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska, Prudnik Facebook: Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska, Prudnik - brak danych Linkedin: Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska, Prudnik - brak danych Instagram: Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska, Prudnik> - brak danych Twitter: Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska, Prudnik - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Prudnik


Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Prochera

Plac Szarych Szeregów 6, 48-200 Prudnik

tel: 661 515 853, tel/fax 77 436 27 26

email: kancelaria@proadwokat.pl

strona www

Adrianna Kacprzak-Klimkowska Radca Prawny

ul. Kościuszki 20A lok. 2, 48-200 Prudnik

tel: 668755042

email: radca-klimkowska@wp.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Dobrzyńscy Adwokat Rafał Dobrzyński, Adwokat Halina Dobrzyńska

Kościuszki 20a/3, 48-200 Prudnik

tel: 604 224 261; 604 598 007

email: kancelaria-dobrzynski@wp.pl

Sikorski Bogusław, adwokat. Kancelaria

Kościuszki 18, 48-200 Prudnik

tel: 77 436 63 10

email: brak@adresu.pl

Lenda-Gach Katarzyna. Kancelaria radcy prawnego

Chopina 7 lok. 2, 48-200 Prudnik

tel: 77 436 21 25

email: gach@poczta.onet.pl

Rubczak Zdzisław, Dobrzyńscy Halina i Rafał. Kancelaria adwokacka

pl. Szarych Szeregów 6, 48-200 Prudnik

tel: 77 436 27 26

email: kanc.adw.pr@gmail.com

Ligęza Stanisław, notariusz

pl. Wolności 9 lok. 1, 48-200 Prudnik

tel: 77 436 39 17

email: knl@poczta.onet.pl

Piotr Pełka Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Prudniku

Kościuszki 12, 48-200 Prudnik

tel: 77 406 83 85

email: prudnik2@komornik.pl

Kacprzak-Klimkowska Adrianna, radca prawny

Korfantego 6 lok. 9, 48-200 Prudnik

tel: 668755042

email: radca-klimkowska@wp.pl

Kacprzak-Klimkowska Adrianna, radca prawny. Kancelaria

Kościuszki 20a lok. 2, 48-200 Prudnik

tel: 668755042

email: radca-klimkowska@wp.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Prudnik

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Prudnik i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto