Rozwód

i Podział majątku
Pisz

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Pisz

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Pisz

690 946 408

Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka

Rybacka 3
12-200 Pisz
telefon: 87 423 25 65
Zamów wizytę
woj. warmińsko-mazurskie
email: w.galka@notariusz.lex.pl
www:
Facebook: Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka, Pisz Facebook: Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka, Pisz - brak danych Linkedin: Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka, Pisz - brak danych Instagram: Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka, Pisz> - brak danych Twitter: Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka, Pisz - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Pisz


Tertel Krzysztof. Kancelaria notarialna

pl. Daszyńskiego 16, 12-200 Pisz

tel: 87 423 20 57

email: k.tertel@notariusz.lex.pl

Tertel Krzysztof, notariusz. Kancelaria

Kościuszki 2, 12-200 Pisz

tel: 87 423 20 57

email: k.tertel@wp.pl

Ciborowska Dagmara E. Kancelaria adwokacka

Lipowa 5, 12-200 Pisz

tel: 516091900

email: kancelaria.ciborowska@onet.eu

Prokurent s.c. Waszkiewicz Z., Ignatiuk R.

Warszawska 47, 12-200 Pisz

tel: 87 423 52 35

email: kancelaria.prokurent@onet.eu

Alicka-Truszkowska Katarzyna, notariuszKancelaria

Grunwaldzka 1 lok. 6, 12-200 Pisz

tel: 87 423 20 87

email: notariusz02@wp.pl

Karwowski Tomasz. Kancelaria Radcy Prawnego.

Grunwaldzka 1 lok. lok. 5, 12-200 Pisz

tel: 669952014

email: t.karwowski@interia.pl

Truszkowski Mirosław, adwokat. Kancelaria

Okopowa 1, 12-200 Pisz

tel: 87 423 32 16

email: tomasz.truszkowski@adwokatura.pl

Gałka Janusz. Kancelaria adwokacka

Rybacka 3, 12-200 Pisz

tel: 87 423 25 65

email: w.galka@notariusz.lex.pl

Górski Waldemar. Kancelaria Radcy Prawnego

Jaszczurówka 2, 12-200 Pisz

tel: 503046048

email: wtg.kancelaria@gmail.comPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Przestępstwo zniesławienia

Przestępstwo zniesławienia

Wśród przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej Kodeks karny wymienia w art. 212 przestępstwo zniesławienia. W myśl tego przepisu odpowiada ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Pomówienie powinno dotyczyć...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Pisz

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Pisz i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto