Rozwód

i Podział majątku
Limanowa

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Limanowa

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Limanowa

690 946 408

Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria

Matki Boskiej Bolesnej 13
34-600 Limanowa
telefon: 18 337 36 71
Zamów wizytę
woj. małopolskie
email: poczta@notariuszlimanowa.pl
www:
Facebook: Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria, Limanowa Facebook: Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria, Limanowa - brak danych Linkedin: Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria, Limanowa - brak danych Instagram: Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria, Limanowa> - brak danych Twitter: Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria, Limanowa - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Limanowa


Kancelaria Adwokacka Adwokat Joanna Raniszewska

Kościuszki 22/ I piętro, 34-600 Limanowa

tel:

email: joanna.raniszewska@adwokatura.krakow.pl

Michalik Małgorzata. Kancelaria Adwokacka

Józefa Marka 12 lok. p.7, 34-600 Limanowa

tel: 508076274

email: malgorzata.michalik@moadwokaci.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Justyna Piegza Adwokat

Rynek 3 lok. 1, 34-600 Limanowa

tel: brak danych

email: adwokat.piegza@gmail.com

Boroń-Golonka Agnieszka. Kancelaria Adwokacka.

Krótka 8, 34-600 Limanowa

tel: 509915856

email: boron.ag@wp.pl

Opoka Jerzy. Kancelaria notarialna

Rynek 3 lok. 9, 34-600 Limanowa

tel: 18 337 38 25

email: jerzy.opoka@kin.pl

Kancelaria Adwokacka. Antoni Piegza. Adwokat

Rynek 3/1, 34-600 Limanowa

tel: 602578058

email: kancelaria.piegza.adw@gmail.com

Piegza Antoni. Kancelaria adwokacka

Matki Boskiej Bolesnej 10a, 34-600 Limanowa

tel: 602578058

email: kancelaria.piegza.adw@gmail.com

Wójcik Kazimierz, adwokat. Kancelaria

Szopena 8b, 34-600 Limanowa

tel: 509672456

email: kancelaria53@o2.pl

Martyna Czechowska. Kancelaria Notarialna.

Matki Boskiej Bolesnej 13, 34-600 Limanowa

tel: 18 337 36 71

email: mczechowska@o2.pl

Czechowska Martyna. notariusz. Kancelaria

Matki Boskiej Bolesnej 13, 34-600 Limanowa

tel: 18 337 36 71

email: poczta@notariuszlimanowa.plPRAWNIK RADZI


Skutki doręczenia pozwu

Skutki doręczenia pozwu

Chwila doręczenia pozwu rodzi dla pozwanego szereg konsekwencji wynikających z prawa cywilnego. Należy do nich m.in. zawiśnięcie sporu. Oznacza to, że w toku przedmiotowej sprawy nie można między tymi samymi stronami, wszcząć nowego postępowania o to samo roszczenie. Doręczenie pozwu daje również pozwanemu ...


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Limanowa

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Limanowa i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto