Rozwód

i Podział majątku
Świdnik

81 440 04 15

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Świdnik

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Świdnik

690 946 408

Inne w mieście Świdnik


Lech i Partnerzy Spółka Partnerska Adwokatów i Radców Prawnych

ul. Konarskiego 21, 21-040 Świdnik

tel: 81 443 76 68

email: kancelaria@lechipartnerzy.pl

strona www

Ciesielczuk Marcin. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie

Racławicka 38-44, 21-040 Świdnik

tel: 81 751 33 33

email: swidnik@komornik.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Sokołowski radca prawny

ul. Niepodległości 20/1, 21-040 Świdnik

tel: 81 551 44 43, 535 501 511

email: r.pr.msokolowski@gmail.com   

Kancelaria Radcy Prawnego Jakub Jankowski

ul. Racławicka 6, 21-040 Świdnik

tel: 666124610

email: kancelaria-jankowski@wp.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Walczuk

ul. Racławicka 18, 21-040 Świdnik

tel: 81 307 00 50, 505 149 794

email: marcinwalczuk@poczta.onet.eu

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Krupiński

Niepodległości 6/2, 21-040 Świdnik

tel: 519533220

email: tkkancelaria@wp.pl

Kozub Beata, radca prawny. Kancelaria

kard. Wyszyńskiego 14, 21-040 Świdnik

tel: 502032742

email: beatakozub@gmail.com

Hebda Tomasz. Kancelaria Adwokacka.

Racławicka 19 lok. 34, 21-040 Świdnik

tel: 606178908

email: biuro@adwokat-hebda.pl

Chalewska-Ławnik Anna. Kancelaria notarialna

kard. Wyszyńskiego 12, 21-040 Świdnik

tel: 81 751 25 71

email: chalewska@notariusz.swidnik.pl

Ciechański Ryszard. Kancelaria radcy prawnego

Szeroka 4, 21-040 Świdnik

tel: 81 468 48 69

email: ciechryszard@wp.plPRAWNIK RADZI


Czy umowa może okazać się nieważna?

Czy umowa może okazać się nieważna?

Przepisy Kodeksu cywilnego normują sytuację, w której czynność prawna, zarówno jednostronna jak i umowa, może okazać się nieważna. Jest kilka czynników, które mają na to wpływ, lecz ogólna zasada stanowi, że treść czynności prawnej nie może wykraczać poza pewne, określone oczywiście przepisami...


Przestępstwo zniesławienia

Przestępstwo zniesławienia

Wśród przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej Kodeks karny wymienia w art. 212 przestępstwo zniesławienia. W myśl tego przepisu odpowiada ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Pomówienie powinno dotyczyć...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Świdnik

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Świdnik i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto