Rozwód

i Podział majątku
Lubań

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Lubań

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Lubań

690 946 408

Inne w mieście Lubań


Biniaszczyk Szymon. Kancelaria Radcy Prawnego.

pl. Śląski 1 lok. 4, 59-800 Lubań

tel: 600854945

email: szymon.biniaszczyk@o2.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Siemaszkiewicz

Mickiewicza 1c/4, 59-800 Lubań

tel: brak danych

email: kancelarialuban1@poczta.onet.pl

S-mm S.C. Adwokat Dorota Szafraniec-mrowca Adwokat Paweł Mrowca

Tkacka 7 /5, 59-800 Lubań

tel: brak danych

email: adw.pawel.mrowca@gmail.com

Polak Anna, Kaleciński Janusz, adwokaci

pl. 3 Maja 11, 59-800 Lubań

tel: 75 722 24 85

email: annpol1@tlen.pl

Granowski Jerzy, notariusz. Kancelaria

Spółdzielcza 12, 59-800 Lubań

tel: 75 649 29 90

email: j.granowski@power.pl

Kancelaria Adwokacka Jerzy Kamola

Spółdzielcza 13, 59-800 Lubań

tel: 795 402 518

email: kamola@adwokatluban.pl

Kancelaria Radcy Prawnego, radca prawny Jakub Kołtun

Rynek 7-8 8, 59-800 Lubań

tel: 600230257

email: jakubkoltun.kancelaria@gmail.com  

Żyła Jacek, radca prawny. Kancelaria radcy prawnego

Mikołaja 22 lok. 2, 59-800 Lubań

tel: 506658779

email: jzyla@o2.pl

Stawiński Mirosław, adwokat. Kancelaria

Rynek 21, 59-800 Lubań

tel: 75 721 63 50

email: kancadwluban@wp.pl

Stawiński Mirosław. Kancelaria adwokacka

Rynek Sukiennice 21, 59-800 Lubań

tel: 75 721 63 50

email: kancadwluban@wp.plPRAWNIK RADZI


Obowiązek alimentacyjny nie tylko wobec dzieci

Obowiązek alimentacyjny nie tylko wobec dzieci

Z alimentami nieodłącznie kojarzy Nam się obowiązek dostarczenia środków utrzymania i wychowania, który ciąży na rodzicach (a w zasadzie na jednym z nich) po orzeczeniu przez sąd rozwodu bądź unieważnieniu małżeństwa.


Oświadczenie spadkowe - jak uchylić się od skutków jego niezłożenia

Oświadczenie spadkowe - jak uchylić się od skutków jego niezłożenia

Przepisy Kodeksu cywilnego dają spadkobiercy kilka możliwości na ustosunkowanie się do przypadającego im w udziale spadku. Przede wszystkim spadkobierca może przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi, czyli przyjąć spadek wprost, bądź przyjąć spadek z ograniczeniem tej...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Lubań

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Lubań i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto