Rozwód

i Podział majątku
Lipno

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Lipno

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Lipno

690 946 408

Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska

Plac 11-go Listopada 6/2
87-100 Lipno
telefon: 603782566
Zamów wizytę
woj. wielkopolskie
email: adwokat_adamska@wp.pl
www:
Facebook: Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska, Lipno Facebook: Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska, Lipno - brak danych Linkedin: Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska, Lipno - brak danych Instagram: Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska, Lipno> - brak danych Twitter: Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska, Lipno - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Lipno


Damski Robert. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Kościuszki 11, 87-600 Lipno

tel: 54 288 47 62

email: lipno@komornik.pl

strona www

Adwokat Alina Ciechanowicz Adamska

Plac 11-go Listopada 6/2, 87-100 Lipno

tel: 603782566

email: adwokat_adamska@wp.pl

Żuchowski Piotr. Kancelaria Adwokacka

marsz. Piłsudskiego 19, 87-600 Lipno

tel: 510625010

email: adw.pzuchowski@wp.pl

Cymerman Halina, radca prawny. Kancelaria.

Kościuszki 11, 87-600 Lipno

tel: 54 288 47 74

email: halinacymerman@wp.pl

Tomczyk Krzysztof. Kancelaria adwokacka

3 Maja 20 lok. 16,12, 87-600 Lipno

tel: 695272135

email: kancktom@op.pl

Kąkolewska Cecylia, notariusz, Brzozowski Piotr, notariusz. Kancelaria notarialna s.c.

marsz. Józefa Piłsudskiego 8, 87-600 Lipno

tel: 54 287 23 53

email: not.lipno@wp.plPRAWNIK RADZI


Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny

Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny

Polskie prawo rodzinne przewiduje obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny. Jednak zdarzają się zbyt często sytuacje, w których istnieje potrzeba wystąpienia do sądu o ustanowienie alimentów.Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Lipno

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Lipno i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto