Rozwód

i Podział majątku
Wadowice

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Wadowice

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Wadowice

690 946 408

Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka.

Słowackiego 6
34-100 Wadowice
telefon: 33 483 30 11
Zamów wizytę
woj. małopolskie
email: adwokat.mwawro@gmail.com
www:
Facebook: Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka., Wadowice Facebook: Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka., Wadowice - brak danych Linkedin: Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka., Wadowice - brak danych Instagram: Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka., Wadowice> - brak danych Twitter: Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka., Wadowice - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Wadowice


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Mirosława Wójcicka

Mickiewicza 27 lok. 7, 34-100 Wadowice

tel: 33 873 26 65

email: wadowice.wojcicka@komornik.pl

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Łukasz Kołodziejczyk

Stefana Batorego 2a/400, 34-100 Wadowice

tel: 33 823 33 41

email: wadowice@komornik.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Andrzej Kojder

Pl. Jana Pawła II 11, 34-100 Wadowice

tel: 33 823 28 85

email: akojder@interia.pl

Kociszewski Tadeusz, adwokat. Kancelaria

Żwirki i Wigury 4, 34-100 Wadowice

tel: 33 823 39 80

email: adw.kociszewski@gmail.com

Bizoń Tomasz. Kancelaria adwokacka

Żwirki i Wigury 4, 34-100 Wadowice

tel: 602552857

email: adwokat.bizon@gmail.com

Wawro Magdalena. Kancelaria adwokacka.

Słowackiego 6, 34-100 Wadowice

tel: 33 483 30 11

email: adwokat.mwawro@gmail.com

Kojder Andrzej. Kancelaria adwokacka. Prawo karne, prawo cywilne

pl. Jana Pawła II 12, 34-100 Wadowice

tel: 602184811

email: akojder@interia.pl

Musiał Anna, notariusz

Żwirki i Wigury 10 lok. 1, 34-100 Wadowice

tel: 33 873 18 18

email: anna.musial@kin.pl

Kurowski Marcin. Kancelaria radcy prawnego

Żwirki i Wigury 10 lok. 5, 34-100 Wadowice

tel: 508878132

email: biuro@kancelaria-kurowski.pl

Kurowski M., Kołcon P. Kancelaria radców prawnych

Żwirki i Wigury 4, 34-100 Wadowice

tel: 33 823 20 47

email: biuro@kancelaria-radcow.com.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Przestępstwo zniesławienia

Przestępstwo zniesławienia

Wśród przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej Kodeks karny wymienia w art. 212 przestępstwo zniesławienia. W myśl tego przepisu odpowiada ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Pomówienie powinno dotyczyć...


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Wadowice

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Wadowice i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto