Rozwód

i Podział majątku
Jasło

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Jasło

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Jasło

690 946 408

Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka

3 Maja 26 lok. 2
38-200 Jasło
telefon: 13 446 35 99
Zamów wizytę
woj. podkarpackie
email: wmendys@ks.onet.pl
www:
Facebook: Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka, Jasło Facebook: Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka, Jasło - brak danych Linkedin: Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka, Jasło - brak danych Instagram: Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka, Jasło> - brak danych Twitter: Mendys Wacław. Kancelaria adwokacka, Jasło - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Jasło


Kancelaria Radców Prawnych Pabian i Partnerzy Spółka Partnerska

ul. Józefa Ducala 1/2, 38-200 Jasło

tel: 501 143 351

email: biuro@kppkancelaria.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Adwokat Paulina Dziadosz

Floriańska 49, 38-200 Jasło

tel: 792 934 084

email: kancelaria@adwokatdziadosz.pl

Adwokat Furmankiewicz Adam Kancelaria Adwokacka

ul. Igielna 12, 38-200 Jasło

tel: 508098905

email: adamfurmankiewicz@wp.pl

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Krzysztof Dolny

ul. Kochanowskiego 5, 38-200 Jasło

tel: 13 44 836 80

email: jaslo@komornik.pl

Kancelaria Adwokacka Arletta Dąborowska

ul. Kościuszki 37, 38-200 Jasło

tel: 13 44 625 47, 693 475 301

email: arlettadaborowska@wp.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Barbara Łącka

ul. Plac Bartłomieja 10, 38-200 Jasło

tel: 13 445 22 05

email: kancelaria@barbaralacka.pl

Kancelaria Adwokacka Maciej Kiełtyka

Klasztorna 5, 38-200 Jasło

tel: 535075885

email: maciej@kieltyka.com

Kancelaria Adwokacka Magdalena Górka-Lubaś

ul. Jagiełły 19, 38-200 Jasło

tel: 605422950

email: magda.gorka.lubas@neostrada.pl

Krzysztof Stopkowicz Kancelaria Adwokacka

Staszica 4, 38-200 Jasło

tel: 13 446 23 25

email: sps.kancelaria@wp.pl

Furmankiewicz Adam. Kancelaria adwokacka

Igielna 12 lok. 2, 38-200 Jasło

tel: 508098905

email: adamfurmankiewicz@wp.pl



PRAWNIK RADZI


Granice wydziedziczenia

Adwokat - Porady Prawne: Granice wydziedziczenia.

Prawo uprawnionego do zachowku przysługuje mu ze względu na szczególny, bardzo bliski stosunek rodzinny istniejący między nim a spadkodawcą i w istocie służy urzeczywistnieniu obowiązków moralnych, jakie spadkodawca ma względem swoich najbliższych...


Obrona konieczna

Obrona konieczna

Bezpośredni, bezprawny i rzeczywisty zamach na dobro chronione prawem oraz niezbędność podjęcia obrony koniecznej dla odparcia tego zamachu jest okolicznością uchylającą kryminalną bezprawność czynu w prawie karnym....


Więcej artykułów




Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Jasło

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Jasło i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij




PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!



Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowek



Doradztwo prawne lub reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad i wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują w zasadzie wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie spraw rozwodowych, majątkowych, karnych, itd.). W zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją praktykę, prawnicy mogą posiadać różnorodne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku), prawo spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.





Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto