Rozwód

i Podział majątku
Giżycko

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Giżycko

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Giżycko

690 946 408

Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza

Staszica 9
11-500 Giżycko
telefon: 87 428 51 25
Zamów wizytę
woj. warmińsko-mazurskie
email: wojtekkulas@wp.pl
www:
Facebook: Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza, Giżycko Facebook: Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza, Giżycko - brak danych Linkedin: Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza, Giżycko - brak danych Instagram: Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza, Giżycko> - brak danych Twitter: Kulik Wojciech. Kancelaria prawnicza, Giżycko - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Giżycko


Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Bondaruk

Olsztyńska 13/1, 11-500 Giżycko

tel: 724 871 104

email:

Kancelaria Adwokacka Adwokat Dominika Sampławska

ul. Żeglarska 4 lokal U2, 11-500 Giżycko

tel: 87 732 43 57, 609 096 328

email: kancelaria@samplawska.pl 

Piotr Kowalski Doradztwo Prawne

ul. Suwalska 27, 11-500 Giżycko

tel: 501760063

email: piotr@doradztwokowalski.pl

strona www

Brunke-Paluch Joanna, notariusz. Kancelaria

Warszawska 3 lok. 5, 11-500 Giżycko

tel: 87 428 16 20

email: notariusz_gizycko@wp.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marek Paluch

ul. Warszawska 8, 11-500 Giżycko

tel: 87 427 38 30, 0 506 169 900

email: adwokat_giżycko@wp.pl

Grzegorz Szulganiuk Kancelaria Radcy Prawnego

Plac Grunwaldzki 1/57, 11-500 Giżycko

tel: brak danych

email: kancelaria@mazury.info.pl

Paluch Marek, adwokat. Kancelaria

Warszawska 3 lok. 5, 11-500 Giżycko

tel: 87 427 38 30

email: adwokat_gizycko@wp.pl

Jelec Andrzej, adwokat. Kancelaria

Wyzwolenia 2, 11-500 Giżycko

tel: 87 429 36 06

email: andrzej_jelec@o2.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Bujko

ul. Warszawska 6/4, 11-500 Giżycko

tel: 663 803 028

email: kancelaria@pawelbujko.pl

Kornfeld Jerzy. Kancelaria adwokacka

Żeglarska 4 lok. 6, 11-500 Giżycko

tel: 602577568

email: jkmecenas@poczta.onet.plPRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Obrona konieczna

Obrona konieczna

Bezpośredni, bezprawny i rzeczywisty zamach na dobro chronione prawem oraz niezbędność podjęcia obrony koniecznej dla odparcia tego zamachu jest okolicznością uchylającą kryminalną bezprawność czynu w prawie karnym....


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Giżycko

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Giżycko i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne oraz reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawch spornych lub karnych oraz udzielają porad. Obsługują najczęściej wszystkie sprawy o charakterze prawnym (między innymi np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej lub majątkowej - podział majątku, spadek, zachowek).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto