Rozwód

i Podział majątku
Bielany Wrocławskie

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Bielany Wrocławskie

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Bielany Wrocławskie

690 946 408

Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak

ul. Słoneczna 3
55-040 Bielany Wrocławskie
telefon: 71 335 28 14, 0 505 155 636
Zamów wizytę
woj. dolnośląskie
email: kancelaria@kancelaria-juszczak.pl
www:
Facebook: Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak, Bielany Wrocławskie Facebook: Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak, Bielany Wrocławskie - brak danych Linkedin: Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak, Bielany Wrocławskie - brak danych Instagram: Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak, Bielany Wrocławskie> - brak danych Twitter: Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak, Bielany Wrocławskie - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Bielany Wrocławskie


Kancelaria Prawna CESSANS Czesław Bakuń

ul. Brzoskwiniowa 4, 55-040 Bielany Wrocławskie

tel: 71 311 05 05, 601 94 71

email: 96cessans@op.pl

strona www

Kancelaria Prawa Gospodarczego Magdalena Juszczak

ul. Słoneczna 3, 55-040 Bielany Wrocławskie

tel: 71 335 28 14, 0 505 155 636

email: kancelaria@kancelaria-juszczak.pl

Cessans. Kancelaria prawna

Brzoskwiniowa 4, 55-075 Bielany Wrocławskie

tel: 71 311 29 21

email: jamarba@poczta.onet.plPRAWNIK RADZI


Jakie są formalności spadkowe?

Jakie są formalności spadkowe?

Po śmierci spadkodawcy przychodzi czas na załatwienie kwestii formalnych związanych z nabyciem pozostawionego majątku spadkodawcy. Jedną z pierwszych rzeczy, o które należy zadbać, jest stwierdzenie nabycia spadku. Najprościej rzecz ujmując, to dowód, że dana osoba ma uprawnienia do spadku...Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Bielany Wrocławskie

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Bielany Wrocławskie i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto