Rozwód

i Podział majątku
Odolanów

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Odolanów

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Odolanów

690 946 408

Inne w mieście Odolanów


Jankowski Dariusz. Komornik Sądowy.

Kolejowa 3 lok. 11, 19-400 Odolanów

tel: 87 520 27 37

email: olecko.jankowski@komornik.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agata Gałaszewska

ul. 11 Listopada 3/1, 19-400 Odolanów

tel: 87 520 18 00, 0 885 588 992

email: galaszewska@adwokatura.olecko.pl

Ramotowski Adam. Kancelaria adwokacka

pl. Wolności 12, 19-400 Odolanów

tel: 502354018

email: adasuwb@wp.pl

Gałaszewska Agata, adwokat. Kancelaria

11 Listopada 3 lok. 1, 19-400 Odolanów

tel: 87 520 18 00

email: galaszewska@adwokatura.olecko.pl

Jasienowicz Barbara. Kancelaria radcy prawnego

Tunelowa 7, 19-400 Odolanów

tel: 514200994

email: kancelaria@kancelariajasienowicz.pl

Sawicki Marek, notariusz. Kancelaria

11 Listopada 8, 19-400 Odolanów

tel: 87 520 75 11

email: notariusz.olecko@wp.pl

Bućwińscy P.J., adwokaci. Kancelaria

1 Maja 3 lok. d, 19-400 Odolanów

tel: 87 520 04 28

email: piotr.bucwinski@adwokatura.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Piktel

pl. Wolności 24a lok. 1, 19-400 Odolanów

tel: 503163813

email: prawnikelk@vp.pl

Płocharz Włodzimierz. Kancelaria radcy prawnego

Strzelecka 40, 63-430 Odolanów

tel: brak danych

email: w.plocharz@onet.plPRAWNIK RADZI


Uchybienie terminu do dokonania czynności procesowej

Uchybienie terminu do dokonania czynności procesowej

W postępowaniu przed Sądem bardzo dużą rolę odgrywają terminy. Uchybienie terminowi spowoduje, że nawet jeśli ostatecznie czynności dokonamy, to będzie ona bezskuteczna. Przepisy przewidują jednak szczególną sytuację, w której otwierają możliwość do przywrócenia terminu na dokonanie czynności...Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Odolanów

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Odolanów i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad, a także wspierają klientów w trudnej sprawie spornej. Najczęściej obsługują większość spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). W zależności od dziedziny, w której pracują, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo pracy, prawo podatkowe, międzynarodowe i wiele innych.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto