Rozwód

i Podział majątku
Międzyrzecz Podlaski

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Międzyrzecz Podlaski

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Międzyrzecz Podlaski

690 946 408

Inne w mieście Międzyrzecz Podlaski


Chomiuk Piotr. Kancelaria Notarialna

Warszawska 37, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 371 53 40

email: biuro@miedzyrzec-notariusz.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego. Radca Prawny Sawczuk A

pl. Jana Pawła II 14/15, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 371 71 96,  503 00 88 02

email: agatasawczuk@poczta.fm

Żak Elżbieta. Kancelaria prawnicza

Zahajkowska 48a, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 371 71 83

email: kancelaria_prawo@poczta.onet.pl

Elżbieta Wierzbicka Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim

Lubelska 38, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 311 92 65

email: miedzyrzec.podlaski@komornik.pl

Żak Elżbieta. Kancelaria prawnicza

Zahajkowska 48a, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 371 71 83

email: kancelaria-prawo@poczra.onet.pl

Sawczuk Agata. Kancelaria radcy prawnego

pl. Jana Pawła II 14/15, 21-560 Międzyrzecz Podlaski

tel: 83 371 71 96

email: prawo.agatasawczuk@onet.plPRAWNIK RADZI


Granice wydziedziczenia

Adwokat - Porady Prawne: Granice wydziedziczenia.

Prawo uprawnionego do zachowku przysługuje mu ze względu na szczególny, bardzo bliski stosunek rodzinny istniejący między nim a spadkodawcą i w istocie służy urzeczywistnieniu obowiązków moralnych, jakie spadkodawca ma względem swoich najbliższych...Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Międzyrzecz Podlaski

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Międzyrzecz Podlaski i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie lub doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawach spornych oraz udzielają porad. Zazwyczaj obsługują każdą sprawę o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie rozwodu i podziału majątku, uzyskania spadku lub zachowku). W zależności doświadczenia i praktyki, prawnicy mogą posiadać różne specjalizacje takie jak na przykład prawo pracy, podatkowe, prawo cywilne - rodzinne i majątkowe (np. rozwód i podział majątku) oraz spadkowe (spadek, zachowek), karne wykonawcze, podatkowe, międzynarodowe, itp.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto