Rozwód

i Podział majątku
Opoczno

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Opoczno

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Opoczno

690 946 408

Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka

Biernackiego 18g
26-300 Opoczno
telefon: 44 755 23 76
Zamów wizytę
woj. łódzkie
email: brawinski@op.pl
www:
Facebook: Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka, Opoczno Facebook: Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka, Opoczno - brak danych Linkedin: Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka, Opoczno - brak danych Instagram: Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka, Opoczno> - brak danych Twitter: Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka, Opoczno - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Opoczno


Dybalska-Smus Alicja. Kancelaria notarialna

Biernackiego 18d, 26-300 Opoczno

tel: 44 755 25 06

email: alicja.dybalska-smus@notariusze.lodz.pl

Brawiński Jan. Kancelaria adwokacka

Biernackiego 18g, 26-300 Opoczno

tel: 44 755 23 76

email: brawinski@op.pl

Marusińska Ewa. Kancelaria Radcy Prawnego

pl. Kościuszki 6, 26-300 Opoczno

tel: 508171684

email: e.marusinska@gmail.com

Kancelaria radcy prawnego Mariusz Worek

Biernackiego 18d lok. (I p.), 26-300 Opoczno

tel: 666 103 403

email: kancelaria@worek-radcaprawny.pl

Dudziński Michał, adwokat. Kancelaria

Norwida 5 lok. 4, 26-300 Opoczno

tel: 44 755 41 47

email: michdu@onet.eu

Beata Wujek Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opocznie

ul. Dworcowa 10, 26-300 Opoczno

tel: 44 755 33 10

email: opoczno@komornik.pl

Dybalska Teresa. Kancelaria notarialna

Biernackiego 18d, 26-300 Opoczno

tel: 44 755 25 06

email: teresa.dybalska@notariusze.lodz.plPRAWNIK RADZI


Skutki doręczenia pozwu

Skutki doręczenia pozwu

Chwila doręczenia pozwu rodzi dla pozwanego szereg konsekwencji wynikających z prawa cywilnego. Należy do nich m.in. zawiśnięcie sporu. Oznacza to, że w toku przedmiotowej sprawy nie można między tymi samymi stronami, wszcząć nowego postępowania o to samo roszczenie. Doręczenie pozwu daje również pozwanemu ...Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Opoczno

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Opoczno i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekKompleksowe doradztwo prawne a także reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej i udzielają porad. Najczęściej obsługują typowe sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej). Jednakże aby lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej, w zależności od nabytej praktyki i doświadczenia zawodowego, prawnicy mogą mieć różne specjalizacje, takie jak prawo pracy, prawo cywilne, karne wykonawcze, prawo podatkowe, międzynarodowe i inne.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto