Rozwód

i Podział majątku
Rawicz

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Rawicz

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Rawicz

690 946 408

Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja

30-Lecia PRL 47
63-900 Rawicz
telefon: 515267438
Zamów wizytę
woj. wielkopolskie
email: zawieja@wp.pl
www:
Facebook: Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja, Rawicz Facebook: Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja, Rawicz - brak danych Linkedin: Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja, Rawicz - brak danych Instagram: Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja, Rawicz> - brak danych Twitter: Kancelaria Radcy Prawnego Karol Zawieja, Rawicz - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Rawicz


Kiziak W. Kancelaria Radcy Prawnego

Kamińskiego 13c, 63-900 Rawicz

tel: 65 546 55 84

email: kancelaria.wkiziak@op.pl

strona www

Kasprowiak Paweł. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Sarnowska 2 lok. 206, 63-900 Rawicz

tel: 65 545 08 82

email: komornik-rawicz@wp.pl

strona www

Kancelaria radców prawnych

Piastowska 1, 63-900 Rawicz

tel: 65 545 70 60

email: biuro@kancerlariarawicz.com.pl

Depkowski Marcin, radca prawny. Kancelaria

Broniewskiego 1 lok. 5, 63-900 Rawicz

tel: 607094456

email: biuro@radca-depkowski.pl

Hajnce-Tobolska Ewa. Kancelaria radcy prawnego

Rynek 12 lok. 13, 63-900 Rawicz

tel: brak danych

email: ewa.hajnce@wp.pl

Chojaczyk Grzegorz, adwokat. Kancelaria. Prawo cywilne i karne

Wazów 6, 63-900 Rawicz

tel: 505108487

email: g.chojaczyk@adwokat.lex.pl

Pawliński Jan. Kancelaria adwokacka

3 Maja 3, 63-900 Rawicz

tel: 601556705

email: j.pawlinski@adwokat.lex.pl

Witkowski Krzysztof. Kancelaria Radcowska.

Sosnowa 9, 63-900 Rawicz

tel: 501403028

email: krzysztof.witkowski@intesk.pl

Mucha Leszek, adwokat. Kancelaria

wały Księcia Józefa Poniatowskiego 6, 63-900 Rawicz

tel: 65 546 23 15

email: mucha.adwokat@onet.pl

Olszewska Halina. Kancelaria notarialna

Buszy 5, 63-900 Rawicz

tel: 65 545 48 28

email: olszewska@rejent.poznan.plPRAWNIK RADZI


Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Przesłanki orzeczenia rozwodu, separacji

Kodeks rodzinny i opiekuńczy w art. 56 § 1 wymienia dwie pozytywne przesłanki rozwodu, tj. zupełność i trwałość rozkładu pożycia, przy założeniu, że muszą one wystąpić łącznie.


Obrona konieczna

Obrona konieczna

Bezpośredni, bezprawny i rzeczywisty zamach na dobro chronione prawem oraz niezbędność podjęcia obrony koniecznej dla odparcia tego zamachu jest okolicznością uchylającą kryminalną bezprawność czynu w prawie karnym....


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Rawicz

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Rawicz i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne oraz reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci wspierają klientów w trudnych sprawch spornych lub karnych oraz udzielają porad. Obsługują najczęściej wszystkie sprawy o charakterze prawnym (między innymi np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej lub majątkowej - podział majątku, spadek, zachowek).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto