Rozwód

i Podział majątku
Trzebnica

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Trzebnica

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Trzebnica

690 946 408

Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska

ul. Św. Jadwigi 7/110
55-100 Trzebnica
telefon: 604 908 443, 71 387 13 05
Zamów wizytę
woj. dolnośląskie
email: mjaszczynska.adwokat@o2.pl  
www:
Facebook: Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska, Trzebnica Facebook: Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska, Trzebnica - brak danych Linkedin: Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska, Trzebnica - brak danych Instagram: Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska, Trzebnica> - brak danych Twitter: Kancelaria Adwokacka adw. Małgorzata Jaszczyńska, Trzebnica - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Trzebnica


Kancelaria Adwokacka adwokat mgr inż. Cezary Bliźniak

ul. Obrońców Pokoju 2, 55-100 Trzebnica

tel: 503 57 16 08

email: cezaryblizniak@interia.eu

strona www

Matłok Agnieszka. Kancelaria radcy prawnego

Kościuszki 14-16 lok. 1, 55-100 Trzebnica

tel: 605650245

email: agnieszkamatlok@op.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego Lexperts Lidia Siwik

Rynek 12 lok. 1, 55-100 Trzebnica

tel: 785500700

email: kancelaria@lexperts.pl

strona www

Kancelaria Adwokacka adw. Karolina Pieczykolan

ul. Św. Jadwigi 11a/1, 55-100 Trzebnica

tel: 507 118 336, fax. 71 723 74 73

email: adwokat.k.pieczykolan@gmail.com

Kancelaria Radcy Prawnego Jan Darowski

Obrońców Pokoju 8, 55-100 Trzebnica

tel: brak danych

email: darowski@poczta.onet.pl

Kancelaria Radcy Prawnego LEXPERTS dr Lidia Siwik

Rynek 12/1, 55-100 Trzebnica

tel: brak danych

email: kancelaria@lexperts.pl

Malec Aleksandra. Kancelaria notarialna

Daszyńskiego 67 lok. 14, 55-100 Trzebnica

tel: 71 312 12 14

email: a.malec@notariusz.lex.pl

Gnyszka Edward, adwokat. Kancelaria Adwokacka

Daszyńskiego 67 lok. 4, 55-100 Trzebnica

tel: 604273202

email: adwokat.gnyszka@op.pl

Pieczykolan Karolina, adwokat. Kancelaria

św. Jadwigi 21/4, 55-100 Trzebnica

tel: 507118336

email: adwokat.k.pieczykolan@gmail.com

Grzegorczyk Paweł. Kancelaria Adwokacka.

św. Jadwigi 7 lok. 109, 55-100 Trzebnica

tel: 668328437

email: adwokatgrzegorczyk@gmail.comPRAWNIK RADZI


Czy umowa może okazać się nieważna?

Czy umowa może okazać się nieważna?

Przepisy Kodeksu cywilnego normują sytuację, w której czynność prawna, zarówno jednostronna jak i umowa, może okazać się nieważna. Jest kilka czynników, które mają na to wpływ, lecz ogólna zasada stanowi, że treść czynności prawnej nie może wykraczać poza pewne, określone oczywiście przepisami...Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Trzebnica

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Trzebnica i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekDoradztwo prawne, reprezentacja klientów w sądzie - Adwokaci udzielają porad oraz wspierają klientów w trudnych sprawach spornych. Obsługują zazwyczaj wszystkie sprawy o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy karnej, majątkowej, rozwodowej). W zależności od nabytej praktyki i doświadczenia, prawnicy mają możliwość wybierania różnych specjalizacji, takich jak prawo cywilne (majątkowe, rodzinne, spadkowe), prawo pracy, prawo podatkowe, karne wykonawcze, międzynarodowe i tak dalej. Każda z tych specjalizacji wymaga od prawników posiadania szczególnych umiejętności i wiedzy, aby skutecznie pomagać swoim klientom. Dzięki temu prawnicy są w stanie lepiej zrozumieć i wspierać osoby potrzebujące pomocy prawnej w różnych dziedzinach.

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto