Rozwód

i Podział majątku
Kłodzko

883 586 966

Zachowek

i postępowanie spadkowe
Kłodzko

793 411 213

Kredyty CHF

Unieważnienie umów CHF
Kłodzko

690 946 408

Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka

Bohaterów Getta 17/1
57-300 Kłodzko
telefon: 74 867 06 15
Zamów wizytę
woj. dolnośląskie
email: sekretariat.adwokacki@o2.pl
www:
Facebook: Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Kłodzko Facebook: Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Kłodzko - brak danych Linkedin: Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Kłodzko - brak danych Instagram: Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Kłodzko> - brak danych Twitter: Dutczak Joanna, adwokat. Kancelaria adwokacka, Kłodzko - brak danych

Zakres usług, specjalizacja: (dodaj)


Opinie: (dodaj opinię)


Inne w mieście Kłodzko


Kancelaria Notarialna Notariusz Wojciech Dzięcioł

Bohaterów Getta 1, 57-300 Kłodzko

tel: 691 228 015

email: kancelaria@notariusz-dzieciol.pl

Kancelaria Notarialna Notariusz Wojciech Dzięcioł

Bohaterów Getta 1, 57-300 Kłodzko

tel: 691 228 015

email: kancelaria@notariusz-dzieciol.pl

Suszycki Henryk. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym

Okrzei 11 lok. 3, 57-300 Kłodzko

tel: 74 811 35 76

email: bystrzyca.klodzka@komornik.pl

strona www

Kwiatkowska Katarzyna. Kancelaria notarialna

Bohaterów Getta 12 lok. 1, 57-300 Kłodzko

tel: 74 647 60 18

email: notariusz.klodzko@gmail.com

Szczęsny Andrzej, Notariusz

Okrzei 2A, 57-300 Kłodzko

tel: 74 867 25 15

email: andrzej-szczesny@o2.pl

strona www

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Sobieralski

ul. Bohaterów Getta 10/1, 57-300 Kłodzko

tel: 663926690

email: sobieralski@wp.pl

DeratexLL.M. Kancelaria adwokacka. Studziński W.

Hłaski 7, 57-300 Kłodzko

tel: 605 40 60 84

email: witolds@o2.pl

Bezucha Adam, adwokat. Kancelaria

Bohaterów Getta 17 lok. 2, 57-300 Kłodzko

tel: 74 867 28 68

email: adambezucha@op.pl

Bartecki Jarosław Komornik Sądowy.

Bohaterów Getta 8 lok. 1, 57-300 Kłodzko

tel: 74 869 18 90

email: bartecki@klodzko-komornik.pl

Legatus Doradztwo Prawne

ul. Malczewskiego 1, 57-300 Kłodzko

tel: 531827653

email: biuro.bezbarier@gmail.com  PRAWNIK RADZI


Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

Zadatek jako sankcja umowna za niewykonanie umowy

W kilku słowach zadatek określić można jako szczególną sankcję umowną za niewykonanie umowy. Pogląd ten wypływa z orzecznictwa Sądu Najwyższego, dostrzegającego w zadatku funkcję dyscyplinowania stron w dotrzymaniu umowy, potwierdzonej tymże zadatkiem.


Zmiana wniesionego powództwa

Zmiana wniesionego powództwa

Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu na właściwość sądu. Powinna ona dotyczyć istotnych elementów, tj. wniesionego żądania oraz podstawy powództwa. W praktyce Wniesione powództwo można zmienić. Zmiana taka jest jednak dopuszczalna tylko wtedy, gdy nie ma wpływu..


Więcej artykułów
Dobry adwokat, radca prawny, kancelaria adwokacka w Kłodzko

Aby powierzyć prowadzenie sprawy (rozwodowej, karnej, spadkowej, gospodarczej) warto posłużyć się informacjami na temat jej funkcjonowania. Aby znaleźć 10 najlepszych adwokatów w Kłodzko i okolicach, którzy udzielą rzetelnych konsultacji, możesz zadzwonić na naszą infolinię, a my spróbujemy dobrać prawnika do Twoich potrzeb.

Możesz skorzystać z usług specjalisty, który świadczy kompleksową obsługę i usługi prawne, w sprawach dotyczących rozwodu, podział majątku dorobkowego (podział majątku wspólnego) i każdej sprawy majątkowej. Wybierz Twojego specjalistę korzystając z informacji na naszych stronach lub po prostu zadzwoń - nasz zespół Ci pomoże.

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza zapytań on-line

Wyślij
PRAWNIK, RADCA PRAWNY CZY ADWOKAT - KTO POMOŻE?

Zawodami, które zajmują się świadczeniem profesjonalnej pomocy prawnej są adwokaci i radcy prawni.

Adwokatem jest osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze i po zdobyciu przez nią kilkuletniego doświadczenia zawodowego, najczęściej w formie aplikacji adwokackiej, zdała egzamin adwokacki i została wpisana na listę jako członek właściwej miejscowo Okręgowej Izby Adwokackiej. Adwokaci mogą udzielać porad prawnych, opinii, sporządzać pisma procesowe, a przede wszystkim reprezentować swojego klienta przed każdym sądem, w każdej sprawie cywilnej, karnej lub administracyjnej. Posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za ewentualne uchybienia w wykonywaniu zawodu. Wiąże go obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z którego to obowiązku nie może zostać zwolniony. Prowadzi działalność we własnym imieniu i na własny rachunek, najczęściej w formie Kancelari Adwokackiej.

Zawodem podobnym do adwokata jest zawód radców prawnych. Radcy prawni to osoby, które ukończyły aplikację radcowską jednak nie muszą prowadzić działalności i czynności we własnym imieniu i na własny rachunek. Może również pozostawać w stosunku pracy i podległości służbowej. W takiej sytuacji nie może pełnić funkcji obrońcy w sprawach karnych.

Podsumowując: każdy adwokat i radca prawny jest prawnikiem. Ale nie każdy prawnik jest profesjonalnym advokatem lub radcą prawnym!Zakres usług: Prawo karne, prawo cywilne, pracy, rozwód, podział majątku, spadek, zachowekReprezentacja klientów w sądzie oraz kompleksowe doradztwo prawne - Adwokaci wspierają klientów w trudnej sprawie spornej oraz udzielają porad, Najczęściej obsługują szereg spraw o charakterze prawnym (np. pomagają w trakcie sprawy rozwodowej, majątkowej, spadkowej, karnej).

Znajdź prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodniopomorskie

Wyszukaj według województwa
wybierz województwo
lub wybierz interesujące Cię miasto