szukaj prawnika

województwo dolnośląskie województwo kujawsko-pomorskie województwo lubelskie województwo lubuskie województwo łódzkie województwo małopolskie województwo mazowieckie województwo opolskie województwo podkarpackie województwo podlaskie województwo pomorskie województwo śląskie województwo świętokrzyskie województwo warmińsko-mazurskie województwo wielkopolskie województwo zachodnio-pomorskie

Wyszukaj według województwa


wybierz interesujące Cię miasto

Kancelarie Polecane

Praca

Aplikant / Aplikantka
Rzeszów, podkarpackie
Specjalista ds. Zamówień Publicznych
Kraków, małopolskie
Asystent(ka) Działu Prawnego
Warszawa, mazowieckie
Inne Oferty | Dodaj ofertę | Dodaj CV

 

 

Kasy fiskalne dla prawników - jak(ą) wybrać?


 

4. Koszty eksploatacyjne - obsługa urządzenia przy bezawaryjnej pracy sprowadza się do wymiany rolek papieru termicznego (w zasadzie nie stosuje się już urządzeń z drukarkami igłowymi dlatego pomijamy je w niniejszym opracowaniu). Koszt rolki wynosi 1 do 3 zł (zazwyczaj są 2 rolki) i przy typowym trybie pracy kancelarii nie wystąpi częściej niż raz na miesiąc. Dodatkowo jednak przynajmniej raz na 2 lata należy dokonać przeglądu okresowego kasy fiskalnej w autoryzowanym serwisie, którego koszt wynosić może od 100 do 300 zł (w zależności od rejonu kraju). Zatem koszt miesięczny koszt utrzymania bezawaryjnej kasy fiskalnej wynosi zaledwie kilka lub kilkanaście złotych.
 

5. Obsługa kasy - na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych różniących się wielkością, estetyką i łatwością użytkowania. Warto wybrać urządzenie, które będziemy umieli samodzielnie programować by uniknąć dodatkowych kosztów z związanych z koniecznością ewentualnego wsparcia serwisu. Dlatego zwrócić należy uwagę na dołączone instrukcje obsługi oraz przeprowadzić wywiad wśród innych użytkowników kas fiskalnych.

 

6. Serwis kasy fiskalnej - W okresie gwarancyjnym wszystkie wady fabryczne usuwane są w przeciągu 14 dni przez autoryzowany serwis na jego koszt. Jak wspomniano obowiązkiem podatnika jest dokonanie przeglądu okresowego kasy w autoryzowanym serwisie przynajmniej co 24 miesiące. Na potwierdzenie serwis dokonuje właściwej adnotacji w książce serwisowej kasy fiskalnej, która jest nieodzownym elementem każdego urządzenia fiskalnego i tak jak urządzenie podlega kontroli przez uprawnione osoby właściwego Urzędu Skarbowego. Koszt takiej usługi wynosi od 100 do 300 zł w zależności od serwisu. W okresie pogwarancyjnym wszelkie awarie dokonywane są przez autoryzowany serwis na koszt podatnika. W przypadku i na czas awarii kasy podatnik zobowiązany jest do zawieszenia generowania obrotu, chyba że posiada inne, zastępcze, fiskalne urządzenie rejestrujące. W tym przypadku istotne jest jak najszybsze usunięcie usterki. Dlatego w okresie pogwarancyjnym firmy prowadzące serwis proponują użytkownikom umowy serwisowe, które gwarantują priorytetowe przywrócenie sprawności kasy fiskalnej.

 

Kierując się powyższymi wskazówkami można dokonać wyboru optymalnego urządzenia fiskalnego dla naszej kancelarii. Ponieważ posiadanie rejestrującego urządzenia fiskalnego jest niejako koniecznością, warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty jego funkcjonowania w naszej działalności. Z powyższych punktów wynika z pewnością, że należy kierować się dużą ostrożnością przy wyborze najtańszych urządzeń by w przyszłości nie mieć niepotrzebnych wydatków. Warto także, a może przede wszystkim pytać wśród znajomych, posiadających podobne urządzenia, o ich opinie na ten temat.
Proponujemy także nie odkładać zakupu kasy fiskalnej do ostatniej chwili ponieważ ze względu na dużą ilość zamówień serwisy mogą mieć opóźnienia w ich realizacji. Za niedotrzymanie terminu fiskalizacji możemy otrzymać karę z Urzędu Skarbowego i utracić możliwość odliczenia kosztów zakupu kasy fiskalnej.

 

Jeżeli potrzebują Państwo dalszych porad związanych z zakupem kasy fiskalnej, poszukują Państwo dobrego i niedrogiego serwisu,  prosimy o kontakt: porady@biuraprawne.com.

Możecie Państwo także zamówić niezawodną i elegancką kasę fiskalną za naszym pośrednictwem. Współpracujemy z najlepszymi sprawdzonymi sprzedawcami i serwisami. Proponujemy urządzenia firmy ELZAB - polskiego, sprawdzonego producenta, którego rozwiązania przodują na rynku już od ponad 15 lat. Wszystkie prezentowane kasy idealnie nadają się do kancelarii prawniczych.
 

NOWOŚĆ !!! ELZAB Mini E to mała i prosta w obsłudze kasa z funkcją kopii elektronicznej, idealna dla usługodawców i małych placówek handlowych.
Kasa przygotowana jest do sprzedaży m.in. usług lekarskich, prawniczych, weterynaryjnych. Małe wymiary i waga oraz dodatkowe wyposażenie sprawiają, że może być użytkowana jako stacjonarna i/lub przenośna.
Kasa ELZAB Mini E to niezawodna kasa posiadająca udogodnienia przygotowane z myślą o użytkownikach wystawiających powtarzające się w treści paragony. Zastosowano wygodny w eksploatacji i wytrzymały mechanizm drukujący. Zapis kopii paragonu na karcie microSD mieści około 1 000 000 paragonów
 

ELZAB Mini to mała i prosta w obsłudze kasa, idealna dla usługodawców i małych placówek handlowych.
Małe wymiary i waga oraz dodatkowe wyposażenie zapewniają uniwersalność zastosowania kasy, która może pracować jako kasa stacjonarna i/lub przenośna.
Kasa posiada udogodnienia funkcjonalne przygotowane z myślą o użytkownikach wystawiających powtarzające się w treści paragony.
Ma ergonomiczny kształt. Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do wykonania obudowy oraz braku wystających elementów np. klawiszy, urządzenie łatwo utrzymać w czystości.

Cena: 1290 zł (netto) Cena: 1090 zł (netto)

   

ELZAB Eco dzięki niewielkim rozmiarom i rozbudowanym możliwościom ma uniwersalne zastosowanie. Łączy rozwiniętą technologię i bogatą funkcjonalność z nowoczesną stylistyką.
ELZAB Eco wykorzystuje najlepsze rozwiązania stosowane w urządzeniach fiskalnych marki ELZAB.

Zdobywca Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club.

ELZAB Jota to niedrogie rozwiązanie dla małych placówek handlowych - niewielkich rozmiarów, łatwa w obsłudze i funkcjonalna kasa fiskalna. Dostępna jest w dwóch podstawowych kolorach obudowy.

Alfanumeryczna klawiatura i czytelny wyświetlacz z polskimi znakami oraz prosty układ menu ułatwiają obsługę, która szybko staje się intuicyjna nawet dla początkującego kasjera. Dzięki temu nawet intensywna i długa praca na kasie jest przyjemna.

Cena: 1549 zł (netto) Cena: 1390 zł (netto)

 


Strona:  << Poprzednia   1  |  2